chrome firefox opera safari iexplorer

Музей С.С. Прокоф'єва

  • с. Красне,
    Красноармійський район,
    Донецька область,
    85374
  • (06239) 53-02-15
Про музей:

В 1991 році на честь 100-річчя від дня народження С.С. Прокоф'єва на його батьківщині був відкритий меморіальний музей (відділ Донецького обласного краєзнавчого музею). Експозицію музею розмістили в будинку колишньої школи, де викладала мати композитора, Марія Григорівна Прокоф'єва.

У трьох залах музею розміщені матеріали, які розповідають про життя й творчість Прокоф'єва. Основні теми експозиції першого залу – дитинство й роки навчання в консерваторії. У житті С.С. Прокоф'єва будинок, родина відігравали велику роль. Центральне місце в експозиції цього залу займає рояль «Шредер», точно такий же був у будинку Прокоф'євих. Частина експозиції присвячена рокам, проведеним у стінах Петербурзької консерваторії, де вчителями С.С.Прокоф'єва були видатні музиканти: Римський-Корсаків, Лядов, Черепін.

Про інтенсивну концертну діяльність С.С. Прокоф'єва за кордоном (США, Великобританія, Франція, Італія) і після повернення на батьківщину свідчать матеріали другого залу. Дійсні речі, які належали Сергію Сергійовичу, прижиттєві видання творів композитора, журнали, газети, фото друзів і виконавців відображають атмосферу музичного життя того часу.

Яскраві театралізовані комплекси, які містять костюми, бутафорію, ескізи декорацій, афіші й програми спектаклів, особисті речі виконавців провідних партій у балетах й операх С.С. Прокоф'єва відображають особливий театральний світ, створений композитором.

Третій зал розповідає про зв'язок творчості Прокоф'єва з Україною, про постановки музичних творів композитора на сценах провідних театрів нашої країни, повага пам'яті нашого видатного земляка (випуск книг, марок, виготовлення конвертів, присвячених ювілеям великого майстра). Експозиція розповідає також про фестивалі, які проводилися на батьківщині композитора в різні роки, у тому числі й про відомий щорічний фестиваль «Прокофєвська весна», який проходить у Донецьку.

 

19 липня

Інші дати
Народився Василь Чухліб
(1941, с.Лебедівка Чернігівської обл.- 1997) -  український письменник, журналіст, видавець. Автор книжки прозових мініатюр "Червоні краплини вишень", збірок оповідань та казок для дітей.
Розгорнути
Народився Володимир Маяковський
(1893, с.Багдади, Грузія - 1930) – російський поет, публіцист, драматург і громадський діяч.  
«Эта мова величава и проста: «Чуешь, сурмы загралы, Час розплаты настав…» Разве может быть затрепанней да тише слова поистасканного «Слышишь» ?! Трудно людей в одно истолочь, собой кичись не очень. Знаем ли мы украинскую ночь? Нет, Мы не знаем украинской ночи.» (Володимир Маяковський ).
Розгорнути