chrome firefox opera safari iexplorer

Музей «Зборівська битва»

  • вул. Козацька, 3
    м. Зборів, Тернопільська обл.
  • (03524) 2-14-73
  • з 9.00 до 18.00 годин.
    Вихідні дні: понеділок, середа.
Про музей:

Музей «Зборівська битва» діє з 1995 року. До уваги відвідувачів — діорама та дві верхні і п’ять нижніх експозиційних кімнати.

В серпні 1649 року в околицях міста Зборова козацькі полки на чолі з гетьманом Богданом Хмельницьким здобули перемогу над військом польського короля Яна Казимира. Завдяки тій перемозі і тодішньому договору закладено підвалини Української Козацької держави. Про це розповідають експозиції, розгорнуті у верхніх кімнатах музею.

Особливо зацікавлює відвідувачів діорама «Зборівська битва» (автор Степан Нечай), що висвітлює вирішальний момент історичної баталії. Про це йдеться і в літописних свідченнях та документально-ілюстративних матеріалах, зібраних у музеї.

В нижніх кімнатах музею розміщені експозиції, присвячені Січовому Стрілецтву та підпільній боротьбі населення проти окупаційних режимів.

У фондах музею зберігається понад 1200 експонатів, які мають науково-пізнавальну цінність. Половина з них експонується постійно. Є своя бібліотека й кімната іконописних та церковних пам’яток.

 

22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
  • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути