chrome firefox opera safari iexplorer

Музей «Зборівська битва»

  • вул. Козацька, 3
    м. Зборів, Тернопільська обл.
  • (03524) 2-14-73
  • з 9.00 до 18.00 годин.
    Вихідні дні: понеділок, середа.
Про музей:

Музей «Зборівська битва» діє з 1995 року. До уваги відвідувачів — діорама та дві верхні і п’ять нижніх експозиційних кімнати.

В серпні 1649 року в околицях міста Зборова козацькі полки на чолі з гетьманом Богданом Хмельницьким здобули перемогу над військом польського короля Яна Казимира. Завдяки тій перемозі і тодішньому договору закладено підвалини Української Козацької держави. Про це розповідають експозиції, розгорнуті у верхніх кімнатах музею.

Особливо зацікавлює відвідувачів діорама «Зборівська битва» (автор Степан Нечай), що висвітлює вирішальний момент історичної баталії. Про це йдеться і в літописних свідченнях та документально-ілюстративних матеріалах, зібраних у музеї.

В нижніх кімнатах музею розміщені експозиції, присвячені Січовому Стрілецтву та підпільній боротьбі населення проти окупаційних режимів.

У фондах музею зберігається понад 1200 експонатів, які мають науково-пізнавальну цінність. Половина з них експонується постійно. Є своя бібліотека й кімната іконописних та церковних пам’яток.

 

2 грудня

Інші дати
Народився Григорій Ходоровський (Мороз-Ходоровський)
(1853, с. Свічківка, Черкаська область – 1927) – український піаніст, композитор і педагог. Організатор народної консерваторії в м. Севастополь. Автор творів для фортепіано («Українська рапсодія»), романсів, обробки українських народних пісень. Учнями Ходоровського були Климент Квітка, Лев Ревуцький, Лео Сирота.
Розгорнути
Народився Олександр Шумський
(1890, с. Рудня Борова Житомирської обл. - 1956) - український політичний дія. Входив до складу Центральної Ради. Нарком освіти УСРР (1924-1927).
Розгорнути