chrome firefox opera safari iexplorer

Музей зброї та військової техніки у Спадщанському лісі

  • Сумська обл., Путивльський р-н,
    Спадщанський ліс

  • (05442) 5-34-16
Варто побачити: Гармату ЗИС-3, 1945 року випуску, яку названо «шедевром у історії проектування артсистем»; реактивну систему залпового вогню БМ-13 легендарну «Катюшу»
Про музей:

Відкриття Музею зброї та військової техніки відбулося 9 травня 2008 року. Його експозицію складають зразки зброї та військової техніки, які відносяться до різних родів і видів військ.

Це – артилерія, бронетехніка, авіація, протиповітряна оборона тощо. Період їх створення та випуску – 30-80-ті роки ХХ століття. Деякі види військової техніки, які експонуються в музеї, до нинішнього часу знаходяться на озброєнні армій ряду держав світу, в тому числі й України, але більшість уже знята з озброєння.

Серед експонатів – легендарна «Катюша» і сучасна реактивна система залпового вогню «Град», 122-мм гаубиця зразка 1938 року і гармати, що й досі стоять на озброєнні армій ряду країн світу. Також у музеї можна побачити танк Т-64 А, бронетранспортер БТР-60 ПБ, бойову машину піхоти БМП-1, зенітну кулеметну установку ЗПУ-4, літаки Миг-23 та Миг-27 д, вертоліт Ми-8, міномети.

Фонди Музею зброї та військової техніки постійно поповнюються новими експонатами.

На сьогодні даний музей є одним з найпопулярніших об’єктів державного історико-культурного заповідника у місті Путивлі.

 

24 серпня

Інші дати
День незалежності України
«…продовжуючи тисячолітню традицію державотворення в Україні, виходячи з права на самовизначення…, Верховна Рада Українcької Радянської Соціалістичної Республіки урочисто проголошує незалежність України та створення самостійної Української держави — України. Територія України є неподільною і недоторканою. Віднині на території України мають чинність винятково Конституція і закони України» (З Акту проголошення незалежності України).
Розгорнути
Народився Василь Щурат
(1871, с. Веслобоки Львівської обл. - 1948) - український літературознавець, фольклорист, поет, перекладач, академік. Автор збірок "Мої листи", "На трембіті", "Історичні пісні" та ін. Переклав оди Горація, "Слово о полку Ігоревім", "Пісню про Роланда" та ін.
Розгорнути
Народився Фотій Красицький
(1873, с. Зелена Діброва, Черкаська область – 1944)український художник, учень І.Рєпіна. Автор картини «Гість із Запоріжжя».
Розгорнути
Народився Віктор Глушков
(1923, Росія – 1982) – математик, кібернетик, видатний учений, один з піонерів вітчизняної кібернетики. Під його керівництвом була розроблена перша персональна електронно-обчислювальна машина  «МИР-1».
Розгорнути