chrome firefox opera safari iexplorer

Музей зброї та військової техніки у Спадщанському лісі

  • Сумська обл., Путивльський р-н,
    Спадщанський ліс

  • (05442) 5-34-16
Варто побачити: Гармату ЗИС-3, 1945 року випуску, яку названо «шедевром у історії проектування артсистем»; реактивну систему залпового вогню БМ-13 легендарну «Катюшу»
Про музей:

Відкриття Музею зброї та військової техніки відбулося 9 травня 2008 року. Його експозицію складають зразки зброї та військової техніки, які відносяться до різних родів і видів військ.

Це – артилерія, бронетехніка, авіація, протиповітряна оборона тощо. Період їх створення та випуску – 30-80-ті роки ХХ століття. Деякі види військової техніки, які експонуються в музеї, до нинішнього часу знаходяться на озброєнні армій ряду держав світу, в тому числі й України, але більшість уже знята з озброєння.

Серед експонатів – легендарна «Катюша» і сучасна реактивна система залпового вогню «Град», 122-мм гаубиця зразка 1938 року і гармати, що й досі стоять на озброєнні армій ряду країн світу. Також у музеї можна побачити танк Т-64 А, бронетранспортер БТР-60 ПБ, бойову машину піхоти БМП-1, зенітну кулеметну установку ЗПУ-4, літаки Миг-23 та Миг-27 д, вертоліт Ми-8, міномети.

Фонди Музею зброї та військової техніки постійно поповнюються новими експонатами.

На сьогодні даний музей є одним з найпопулярніших об’єктів державного історико-культурного заповідника у місті Путивлі.

 

18 жовтня

Інші дати
Народився Віктор Аверін
(1885, с. Чепіль, Харківська область – 1955) – український зоолог, громадський діяч. Опублікував близько 340 праць з ентомології, орнітології, мисливствознавства, рибництва, і охорони природи. Один із перших організаторів справи захисту рослин в УРСР і підготовки кадрів у цій галузі.
Розгорнути
Народився Володимир Різниченко
(1870, с. Велентієве, Чернігівська область – 1932) – український геолог, художник-карикатурист, поет. У своїх дослідженнях грунтовно висвітлив стратиграфію та тектоніку Середнього Придніпров’я («Природа Канівських дислокацій», «До питання про час і умови утворення укр. лесу», «Про четвертинні рухи земної кори в районі сер. Дніпра»). Ініціатор заснування Канівського музею-заповідника «Могила Т.Шевченка».
Розгорнути
Народилася Євгенія Ярошинська
(1868, с. Чуньків, Чернівецька область – 1904) – українська письменниця, етнограф, фольклорист, громадський діяч. Видала зібрані нею на Буковині «Народні пісні з-над Днітра».
Розгорнути
Народився Сергій Єфремов
(1876, с. Пальчик, Черкаська область - 1939) — український громадсько-політичний і державний діяч, літературний критик, історик літератури. Один з найвидатніших представників неонародництва в українській літературі. Автор видання «Щоденника» і «Листування» Т. Шевченка та фундаментального двотомника «Історія українського письменства».
Розгорнути