chrome firefox opera safari iexplorer

Музей зброї та військової техніки у Спадщанському лісі

  • Сумська обл., Путивльський р-н,
    Спадщанський ліс

  • (05442) 5-34-16
Варто побачити: Гармату ЗИС-3, 1945 року випуску, яку названо «шедевром у історії проектування артсистем»; реактивну систему залпового вогню БМ-13 легендарну «Катюшу»
Про музей:

Відкриття Музею зброї та військової техніки відбулося 9 травня 2008 року. Його експозицію складають зразки зброї та військової техніки, які відносяться до різних родів і видів військ.

Це – артилерія, бронетехніка, авіація, протиповітряна оборона тощо. Період їх створення та випуску – 30-80-ті роки ХХ століття. Деякі види військової техніки, які експонуються в музеї, до нинішнього часу знаходяться на озброєнні армій ряду держав світу, в тому числі й України, але більшість уже знята з озброєння.

Серед експонатів – легендарна «Катюша» і сучасна реактивна система залпового вогню «Град», 122-мм гаубиця зразка 1938 року і гармати, що й досі стоять на озброєнні армій ряду країн світу. Також у музеї можна побачити танк Т-64 А, бронетранспортер БТР-60 ПБ, бойову машину піхоти БМП-1, зенітну кулеметну установку ЗПУ-4, літаки Миг-23 та Миг-27 д, вертоліт Ми-8, міномети.

Фонди Музею зброї та військової техніки постійно поповнюються новими експонатами.

На сьогодні даний музей є одним з найпопулярніших об’єктів державного історико-культурного заповідника у місті Путивлі.

 

23 жовтня

Інші дати
Народився Пилип Козицький
(1893, с. Летичівка, Черкаська область – 1960) – український композитор, музикознавець, педагог, громадський діяч. Один з організаторів і керівників Музичного товариства імені Миколи Леонтовича.
Ой одна я, одна, Як билиночка в полі, Та не дав мені бог Ані щастя, ні долі. Тілько дав мені бог Красу – карії очі, Та й ті виплакала В самотині дівочій. (слова Тараса Шевченка, музика Пилипа Козицького)
Розгорнути