chrome firefox opera safari iexplorer

Нікопольський краєзнавчий музей

  • 53200 м. Нікополь вул. Електрометалургів, 46а
  • (05662) 5-13-61
  • щоденно з 9.00 до 16.00 ( у неділю – з 900 до 15.00)
    Вихідний: понеділок
  • • для дорослих – 3.00 грн. • для дітей, учнів, студентів – 1.25грн.
Варто побачити: цінні колекції археологічних пам’яток, кераміки, українських рушників, предметів побуту, зброї запорозьких козаків, культове начиння запорозької Січової Свято-Покровської церкви, рідкісних стародруків.
Про музей:

Нікопольський державний краєзнавчий музей заснований за ініціативою відділу народної освіти виконкому Нікопольської ради робітничих та селянських депутатів 29 березня 1919 року на основі конфіскованої у місцевого поміщика художньої колекції. Відкритий 18 травня 1919 року як народний музей витончених мистецтв, у якому налічувалося 688 експонатів.

Постановою президії Нікопольського райвиконкому №527 від 20 серпня 1929 року музей було реорганізовано у державний краєзнавчий музей, якому присвоєно ім’я російського вченого XVIII ст. М. В. Ломоносова. У 30-ті роки музей значно розширив свою експозицію, відкрив відділи природи, археології, історії запорізького козацтва, революційної боротьби та соціалістичної реконструкції на Нікопольщині, власні дослідницькі ділянки у Дніпровських плавнях, проводив археологічні дослідження краю. У 1940 році музейний фонд налічував близько 5000 експонатів.

Експозиція відділу природи знайомить з характеристикою географічного положення краю, його флорою і фауною, корисними копалинами, палеонтологією, екологією довкілля.

Експозиція відділу давньої та нової історії має три розділи – «Археологічні пам’ятки краю», «Запорозькі Січі і запорозьке козацтво на території краю», «Наш край під владою Російської імперії».

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути