chrome firefox opera safari iexplorer

Одеський художній музей

  • 65100, м. Одеса, вул. Софійська, 5-А
  • щодня, крім вівторка з 11.00 до 18.00
Варто побачити: виставки сучасних українських майстрів та виставки із своїх фондів. «Розсекречена пам’ять» - виставка архівних документів про голодомор 1932-1933 р. в Україні.
Про музей:

Одеський художній музей колекція вітчизняного образотворчого мистецтва Одеського художнього музею нараховує близько 10 тисяч оригінальних творів від ХVІ століття до сучасності. Зібрання одного з старших художніх музеїв України належить до найбільш значних і різнопланових в країні, охоплює всі види образотворчого мистецтва: іконоопис, живопис, графіку, скульптуру, декоративно-ужиткове мистецтво.

Музей було відкрито у 1899 році за ініціативою Одеського товариства червоних мистецтв, заснованого 1865 році.

Музей міститься у центрі Одеси над морем, у палаці початку ХІХ сторіччя, під ним – об лаштований тоді ж штучний підземний грот, що імітує природну печеру, нині відкритий для відвідування.

Одна з багатіших колекцій вітчизняного мистецтва в Україні – це повні своєрідності ранні світські портрети ХVІІ століття, портрети і картини ХVІІІ-ХІХ ст., створені кращими майстрами епохи, такими як Д.Левицький, В.Боровиковський, О.Кіпренський, В.Тропінін, численна колекція полотен прославленого мариніста І.Айвазовського.

Офорти Т.Шевченка, картини К.Трутовського, Л.Жемчужникова та інших майстрів, на яких впливали ідеї великого кобзаря, роботи відомих художників І.Крамського, О.Саврасова, І.Левітана, І.Шишкіна, А.Куїнджі, І.Репіна, В.Сурикова дають уяву про виникнення і розвиток критичного реалізму в мистецтві Укрїни і Росії ХІХ ст.

22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
  • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути