chrome firefox opera safari iexplorer

Одеський художній музей

  • 65100, м. Одеса, вул. Софійська, 5-А
  • щодня, крім вівторка з 11.00 до 18.00
Варто побачити: виставки сучасних українських майстрів та виставки із своїх фондів. «Розсекречена пам’ять» - виставка архівних документів про голодомор 1932-1933 р. в Україні.
Про музей:

Одеський художній музей колекція вітчизняного образотворчого мистецтва Одеського художнього музею нараховує близько 10 тисяч оригінальних творів від ХVІ століття до сучасності. Зібрання одного з старших художніх музеїв України належить до найбільш значних і різнопланових в країні, охоплює всі види образотворчого мистецтва: іконоопис, живопис, графіку, скульптуру, декоративно-ужиткове мистецтво.

Музей було відкрито у 1899 році за ініціативою Одеського товариства червоних мистецтв, заснованого 1865 році.

Музей міститься у центрі Одеси над морем, у палаці початку ХІХ сторіччя, під ним – об лаштований тоді ж штучний підземний грот, що імітує природну печеру, нині відкритий для відвідування.

Одна з багатіших колекцій вітчизняного мистецтва в Україні – це повні своєрідності ранні світські портрети ХVІІ століття, портрети і картини ХVІІІ-ХІХ ст., створені кращими майстрами епохи, такими як Д.Левицький, В.Боровиковський, О.Кіпренський, В.Тропінін, численна колекція полотен прославленого мариніста І.Айвазовського.

Офорти Т.Шевченка, картини К.Трутовського, Л.Жемчужникова та інших майстрів, на яких впливали ідеї великого кобзаря, роботи відомих художників І.Крамського, О.Саврасова, І.Левітана, І.Шишкіна, А.Куїнджі, І.Репіна, В.Сурикова дають уяву про виникнення і розвиток критичного реалізму в мистецтві Укрїни і Росії ХІХ ст.

19 липня

Інші дати
Народився Василь Чухліб
(1941, с.Лебедівка Чернігівської обл.- 1997) -  український письменник, журналіст, видавець. Автор книжки прозових мініатюр "Червоні краплини вишень", збірок оповідань та казок для дітей.
Розгорнути
Народився Володимир Маяковський
(1893, с.Багдади, Грузія - 1930) – російський поет, публіцист, драматург і громадський діяч.  
«Эта мова величава и проста: «Чуешь, сурмы загралы, Час розплаты настав…» Разве может быть затрепанней да тише слова поистасканного «Слышишь» ?! Трудно людей в одно истолочь, собой кичись не очень. Знаем ли мы украинскую ночь? Нет, Мы не знаем украинской ночи.» (Володимир Маяковський ).
Розгорнути