chrome firefox opera safari iexplorer

Полтавський музей авіації і космонавтики

  • 36011, м. Полтава, Першотравневий проспект, 16
  • (05322) 7-25-82, 7-47-77
  • з 8:30 до 17:00 – понеділок-четвер, з 8:30 до 16:00 – п’ятниця, субота.Вихідні: неділя, понеділок. Останній день місяця – санітарний день.
  • для дітей – 2 грн., для дорослих – 4 грн. Екскурсійне обслуговування: оглядова екскурсія – 15 грн.; тематична екскурсія – 20 грн.; оглядова екскурсія по музею англійською мовою – 60 грн. Безкоштовне відвідування для дітей до 6 років, дітей-інвалідів, солдатів строкової служби, ветеранів Великої Вітчизняної війни, учасників бойових дій, усім бажаючим – 18 травня, у Міжнародний день музеїв та 23 вересня, у День міста.
Варто побачити: зразки і моделі авіаційної і ракетно-космічної техніки – крісло для катапультування, ракети-носії Дніпровського ракетно-космічного центру, висотно-рятувальний скафандр космонавта, штучний супутник Землі, документальні фільми з історії авіації і космонавтики
Про музей:

Експозицію Полтавського музею авіації і космонавтики відкрито для відвідувачів 23 вересня 2001 р. 

Історія створення музею розпочалася у липні 1981 р. з пропозиції генерального конструктора НВО „Енергія”, творця ракетних двигунів академіка В.П.Глушка „створити у Полтаві меморіальний дім-музей Ю.В.Кондратюка”. 

Колекції музею експонуються у шести залах. Вони присвячені внеску вчених, конструкторів, спеціалістів, пов’язаних з Полтавщиною навчанням, працею, генеалогічними та іншими зв’язками, у розвиток аерокосмічної науки і техніки з ХVIII ст. до сьогодення: Засядка О.Д., Кованька О.М., Котельникова Г.Є., Кондратюка Ю.В. (Шаргея О.Г.), Побєдоносцева Ю.О., Кисенка М.С., Челомея В.М. та багатьох інших. Музей має оригінальні фондові зібрання, значна частина з яких є унікальною. 

19 липня

Інші дати
Народився Василь Чухліб
(1941, с.Лебедівка Чернігівської обл.- 1997) -  український письменник, журналіст, видавець. Автор книжки прозових мініатюр "Червоні краплини вишень", збірок оповідань та казок для дітей.
Розгорнути
Народився Володимир Маяковський
(1893, с.Багдади, Грузія - 1930) – російський поет, публіцист, драматург і громадський діяч.  
«Эта мова величава и проста: «Чуешь, сурмы загралы, Час розплаты настав…» Разве может быть затрепанней да тише слова поистасканного «Слышишь» ?! Трудно людей в одно истолочь, собой кичись не очень. Знаем ли мы украинскую ночь? Нет, Мы не знаем украинской ночи.» (Володимир Маяковський ).
Розгорнути