chrome firefox opera safari iexplorer

Полтавський музей авіації і космонавтики

  • 36011, м. Полтава, Першотравневий проспект, 16
  • (05322) 7-25-82, 7-47-77
  • з 8:30 до 17:00 – понеділок-четвер, з 8:30 до 16:00 – п’ятниця, субота.Вихідні: неділя, понеділок. Останній день місяця – санітарний день.
  • для дітей – 2 грн., для дорослих – 4 грн. Екскурсійне обслуговування: оглядова екскурсія – 15 грн.; тематична екскурсія – 20 грн.; оглядова екскурсія по музею англійською мовою – 60 грн. Безкоштовне відвідування для дітей до 6 років, дітей-інвалідів, солдатів строкової служби, ветеранів Великої Вітчизняної війни, учасників бойових дій, усім бажаючим – 18 травня, у Міжнародний день музеїв та 23 вересня, у День міста.
Варто побачити: зразки і моделі авіаційної і ракетно-космічної техніки – крісло для катапультування, ракети-носії Дніпровського ракетно-космічного центру, висотно-рятувальний скафандр космонавта, штучний супутник Землі, документальні фільми з історії авіації і космонавтики
Про музей:

Експозицію Полтавського музею авіації і космонавтики відкрито для відвідувачів 23 вересня 2001 р. 

Історія створення музею розпочалася у липні 1981 р. з пропозиції генерального конструктора НВО „Енергія”, творця ракетних двигунів академіка В.П.Глушка „створити у Полтаві меморіальний дім-музей Ю.В.Кондратюка”. 

Колекції музею експонуються у шести залах. Вони присвячені внеску вчених, конструкторів, спеціалістів, пов’язаних з Полтавщиною навчанням, працею, генеалогічними та іншими зв’язками, у розвиток аерокосмічної науки і техніки з ХVIII ст. до сьогодення: Засядка О.Д., Кованька О.М., Котельникова Г.Є., Кондратюка Ю.В. (Шаргея О.Г.), Побєдоносцева Ю.О., Кисенка М.С., Челомея В.М. та багатьох інших. Музей має оригінальні фондові зібрання, значна частина з яких є унікальною. 

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути