chrome firefox opera safari iexplorer

Приазовський районний краєзнавчий музей

  • 72401, смт. Приазовське, вул. Горького, 76
  • (0233) 2-30-15
  • 8.00 – 17.00,
    вихідний день: субота,неділя
  • Безкоштовне відвідування: 18 травня
Про музей:

У Приазовському районі краєзнавчий музей відносно молодий – йому понад 30 років. Починав він свою діяльність як музей селища і діяв на громадських засадах, а з 1994 року як державний музей.

На сьогодні у фондах районного музею зберігається понад 2000 тис. експонатів основного фонду і понад 1000 допоміжного. Відвідуючи приазовський музей, ви ознайомитесь не тільки з історією заселення краю, а й з людьми, які стали відомими у  всьому світі.

Переступаючи поріг музею, ви потрапляєте у галерею картин місцевого художника Зюзіна О.К., на полотнах якого відкриваються чарівні куточки рідного Приазов’я. У виставковому залі — експозиції про славетні сторінки життя прославлених земляків: двічі Героя Радянського Союзу Петрова В.С., Героїв Радянського Союзу Реви І.М., Кузьменка І.П., Воротинцева М.П., Холодного Г.С., всесвітньо відомих мандрівників – братів  Федора та Павла Конюхових, гордість української літератури Міщенко Д.О.

Матеріали першого залу охоплюють історію заселення  краю, в експозиції якого ви ознайомитесь з історією українського глечика, російського самовару, болгарського бекира (мідне відро) , албанської тапси для виготовлення  смачної петули , а також з історією життя видатних людей цих народів : Віхляєва І.І., Христо Ботєва, Орманджи К.С.

 

25 червня

Інші дати
Іван Крип’якевич
1886 –  історик, академік АН УРСР, професор Львівського університету, директор Інституту суспільних наук АН України.
Розгорнути
Народився Віталій Русанівський
(1931, м. Харків - 2077) - український науковець, філолог, мовознавець-україніст і славіст, викладач.  Автор близько 350 праць із проблем сучасної української мови і історії, українського, слов'янського і загального мовознавства, історичної граматики, стилістики.
Розгорнути
Народився Євген Попович
(1930, с. Межиріч Черкаської обл. - 2007) - український перекладач. Переклав твори Г. Беля, Е. М. Ремарка, Г. Е. Лессінга, Т. Манна, Е. Т. А. Гофмана, В. Гете, Г. Гейне та ін. австрійських, німецьких і швейцарських письменників; переклав  з німецької "Щоденники" О. Кобилянської.
Розгорнути
Народився Іван Крип'якевич
(1886, м.Львів – 1967), український  історик. Автор ряду наукових досліджень про українську козацьку державність та діяльність Богдана Хмельницького, підручників з історії України. Інститут українознавства НАН України носить ім'я І.П.Крип'якевича.
Розгорнути