chrome firefox opera safari iexplorer

Приазовський районний краєзнавчий музей

  • 72401, смт. Приазовське, вул. Горького, 76
  • (0233) 2-30-15
  • 8.00 – 17.00,
    вихідний день: субота,неділя
  • Безкоштовне відвідування: 18 травня
Про музей:

У Приазовському районі краєзнавчий музей відносно молодий – йому понад 30 років. Починав він свою діяльність як музей селища і діяв на громадських засадах, а з 1994 року як державний музей.

На сьогодні у фондах районного музею зберігається понад 2000 тис. експонатів основного фонду і понад 1000 допоміжного. Відвідуючи приазовський музей, ви ознайомитесь не тільки з історією заселення краю, а й з людьми, які стали відомими у  всьому світі.

Переступаючи поріг музею, ви потрапляєте у галерею картин місцевого художника Зюзіна О.К., на полотнах якого відкриваються чарівні куточки рідного Приазов’я. У виставковому залі — експозиції про славетні сторінки життя прославлених земляків: двічі Героя Радянського Союзу Петрова В.С., Героїв Радянського Союзу Реви І.М., Кузьменка І.П., Воротинцева М.П., Холодного Г.С., всесвітньо відомих мандрівників – братів  Федора та Павла Конюхових, гордість української літератури Міщенко Д.О.

Матеріали першого залу охоплюють історію заселення  краю, в експозиції якого ви ознайомитесь з історією українського глечика, російського самовару, болгарського бекира (мідне відро) , албанської тапси для виготовлення  смачної петули , а також з історією життя видатних людей цих народів : Віхляєва І.І., Христо Ботєва, Орманджи К.С.

 

23 жовтня

Інші дати
Народився Пилип Козицький
(1893, с. Летичівка, Черкаська область – 1960) – український композитор, музикознавець, педагог, громадський діяч. Один з організаторів і керівників Музичного товариства імені Миколи Леонтовича.
Ой одна я, одна, Як билиночка в полі, Та не дав мені бог Ані щастя, ні долі. Тілько дав мені бог Красу – карії очі, Та й ті виплакала В самотині дівочій. (слова Тараса Шевченка, музика Пилипа Козицького)
Розгорнути