chrome firefox opera safari iexplorer

Великоанадольський музей лісу

  • Донецька обл., Волноваський район, с. Комсомольське


  • (06244) 5-36-49
Про музей:

Великоанадольский музей лісу – відділ Донецького обласного краєзнавчого музею, був відкритий в 1994 році. Це єдиний державний музей подібного  профілю в Україні.

Наприкінці XIX — початку XX століть при Великоанадольскому лісництві працювала лісова школа. Численні експонати, серед яких документи, особисті речі, розповідають про викладачів і вихованців лісової школи. (1906 — 1928 рр.). В 1929 р. лісова школа була реорганізована в лісовий технікум.

Фотоматеріали, документи знайомлять із історією Великоанадольского лісового технікуму.
До музею примикає тіниста алея, на якій розташований пам'ятник В.Е. Граффу, встановлений у 1910 році. На території, що прилягає до лісового технікуму, розбитий дендропарк, перебуває будинок колишньої лісової школи й ділянка лісу, де збереглися перші посадки дуба, зроблені В.Е.Граффом.

22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
  • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути