chrome firefox opera safari iexplorer

ЄС заборонив Україні використовувати назви «шампанське» та «коньяк»

10 червня 2011 о 17:55

За результатами минулих переговорів про створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом, Україні заборонили використовувати певні назви географічних зон Європи для назви спиртних напоїв. Брюссель залишив тільки Кагор.

Про це повідомив директор Асоціації виноградарів і виноробів України Сергій Петренко у ексклюзивному коментарі виданню ЛІГАБізнесІнформ. Таким чином, з дев'яти географічних зон, назви яких використовуються європейськими виробниками в назві спиртних напоїв (коньяк, шампанське, портвейн, мадера та ін), Україна має право використовувати тільки назву Кагор.

Торгова марка «Шампанське» може використовуватися тільки для вин, які виробляються в однойменному регіоні Франції. Вирощування винограду, технології виробництва шампанського, використання французьких дубових бочок і сама назва, затверджені на законодавчому рівні Франції та захищають права французьких виноробів.

«Також, Україна не має права пропускати через свою митну територію алкоголь і продукти з географічними назвами, які захищені правилами Євросоюзу. Навіть вино „Кагор“, виготовлене у сусідній Росії, не має права перетинати митну територію України для реалізації в інших країнах», пояснив Сергій Петренко.

В даний час питання виплати компенсації за відмову українських виробників від використання назв географічних зон для спиртних напоїв ведеться між Україною та Брюсселем. Крім того, Євросоюз погодився надати певну допомогу українським алкогольним компаніям для організації ребрендингу та заміни назв. Для цього Міністерство економіки України спільно з Асоціацією виноградарів і виноробів України готує список компенсаційних заходів, який буде розглянуто в ході наступного раунду переговорів з Євросоюзом у червні цього року.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути