chrome firefox opera safari iexplorer

Херсонський краєзнавчий музей започатковує інтерактивні заняття з археології

25 листопада 2012 о 10:45

Співробітники Херсонського краєзнавчого музею пропонують своїм юним відвідувачам вирушити на справжні археологічні розкопки.

Про це «Рідній країні» повідомили в адміністрації музею.

Звичайно ж, спочатку дітлахів озброюють знаннями про археологію: коли з’явилася ця наука, навіщо вона потрібна, які таємниці розкриває. Потім за допомогою карти з Google maps та звичайної карти визначаємо місце розкопок, вивчаємо письмові джерела, що вказують на можливу наявність тут давніх поселень, стоянок, курганів тощо. Тоді починаємо вивчати період, який будемо розкопувати і тільки після цього відправляємося в археологічну експедицію.

Усі етапи проходять досить жваво. Теоретична частина заняття доповнюється цікавим відеорядом і експонатами з виставки «Захоплююча археологія», на базі якої відбуваються розкопки. Зараз саме час визначити помічника керівника розкопок, який буде вести польовий щоденник, фотографа для фіксації знайдених предметів, помічника фотографа та дати назву експедиції.

Юні археологи тим часом знайомляться зі своїми знаряддями праці (пензлики, лопатки, лупа). І тоді починається найцікавіше – пошуки першого предмета! Археологи знають, що не можна просто діставати предмет із землі. Спочатку обов’язково фіксуємо на фото, потім обережно розрівнюємо пісок, щоб визначити, що ще можна знайти у цьому шарі і тільки тоді починаємо по черзі діставати предмети, міряти їх, замальовувати, визначати їх призначення, а помічник керівника всю інформацію записує у щоденник. Так за допомогою матеріальних знахідок учні вивчають життя та побут первісних людей, культуру Давньої Греції.

У планах співробітників музею ще багато цікавих ідей, майстер-класів, акцій, занять для дітлахів та їхніх батьків.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути