chrome firefox opera safari iexplorer

Через введення нового податку вагітним українкам будуть знижувати зарплати

18 липня 2013 о 13:10

Новий податок на вагітних додасть істотних проблем майбутнім мамам, пише «Комсомольская правда в Украине».

З 1 липня набрали чинності зміни, згідно з якими витрати з нарахування єдиного соціального внеску несе роботодавець, а вагітні втратять гроші в розмірі 2% від нарахованої суми.

«Як заявляли самі автори законопроекту на стадії його прийняття, дана норма приймалася для того, щоб період такого лікарняного включався в страховий стаж, і це, звичайно, добре, — каже юрист Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна Анна Воєводіна. — Проте для роботодавця тепер така виплата стала дуже дорогим задоволеннями».

За словами експерта, якщо жінка з середньою зарплатою 8 тис. гривень йшла у декретну відпустку, то Фонд соцстрахування в зв'язку з тимчасовою втратою працездатності платив їй близько 33 тис. гривень. Ця сума не обкладалася зборами, і тому лояльний директор міг навіть підвищити такій співробітниці зарплату, щоб вона отримала більшу допомогу. Тепер же з цими 33 тис. гривень роботодавцю потрібно буде заплатити державі майже 11 тис. Таким чином багато компаній навпаки будуть знижувати зарплату вагітним жінкам.

В результаті, від введення нового податку виграв тільки уряд, скоротивши суми соціальних допомог, додала експерт.

Зазначимо, раніше повідомлялося, що податок на вагітних розорить роботодавців в Україні.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

8 листопада

Інші дати
Народився Дмитро Байда-Суховій
(1882, с. Нагірне, Полтавська область – 1974) – український актор, режисер, бандурист, збирач і пропагандист українських народних пісень, один із засновників українського кіно. На початку 1910-х років одним з перших в Україні почав фільмувати театральні постановки, створивши популярні на той час фільми "Кума Хвеська" (1910), "Жидівка-вихрестка" (1911), "Змія підколодна" (1911), "Сватання на вечорницях" (1911), "Три кохання в мішках" (1911), "Навкруги зрада" (1912), "Шельменко-денщик", "Запорізький скарб" (1912), "Спіть, орли бойові" (1914). Німі картини озвучувалися прямо під час показу глядачам – музикою, шумами й акторами, які за екраном дублювали самі себе. Крім того, Дмитро Байда-Суховій акомпанував своїм стрічкам грою на бандурі.
Розгорнути
Народився Африкан Криштофович
(1885, с. Криштоповка, Харківська область – 1953) – вчений геолог, палеоботанік, засновник радянської палеоботанічної школи.
Розгорнути
Народився Олесь Досвітній
(Олександр Скрипаль-Міщенко) (1891, м. Вовчанськ, Харківська область - 1934) - українського письменника. Один з організаторів Ялтинської і Одеської кінофабрик. Автор оповідань та повістей: «Алай», «Гюлле», «Нотатки мандрівника», «На плавнях», «Піймав», «Постаті», «Сірко», «На той бік», «Новели»; романів «Американці», «Хто», «Нас було троє», «Кварцит».
Розгорнути