chrome firefox opera safari iexplorer

На Волині знайшли унікальний рукопис Корану

24 жовтня 2013 о 11:31

Унікальний рукопис Корану упродовж 20-ти років зберігався у Острозькому музею-заповіднику, поки ним не зацікавилися вчені. За свідченням експертів, знайденому екземпляру Священної Книги мусульман, як мінімум, двісті років, повідомляє РІСУ.

Священну Книгу придбали для музею його працівники. Як виявилося, екземпляр Корану є надзвичайно цінним. Фахівці стверджують, що над ним працювали не менше року. Рукопис являє собою ретельно записаний на ганчір'яних аркушах коричневим чорнилом текст Священного Писання, деякі сторінки якого протерті до дірок внаслідок багаторічного читання.

Мистецтвознавець Микола Бендюк, визначаючи вік знахідки, каже, що папір, на якому записаний текст Писання, почали робити вже наприкінці 18 — початку 19 століття.

У свою чергу, Михайло Якубович, сходознавець, який першим перевів смисли Корану українською мовою, підкреслив, що унікальність екземпляра полягає в тому, що переписаних і збережених рукописів подібного роду на Західній Україні просто не знаходили.

Вчені припускають, що переписувач Корану Мустафа Адам Алі (Михайло Якубович розібрав це ім'я на рукописі), швидше за все походив з татар, захоплених в одній із битв Костянтином Острозьким в 16 столітті.

На сьогоднішній день рукопис Корану оцінюють в десятки тисяч гривень. Цей примірник є повним: 19 зшитих між собою зошитів вміщують всі 114 сур.

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути