chrome firefox opera safari iexplorer

Вчені склали теплову карту людських емоцій

10 січня 2014 о 10:32

Нове дослідження довело, що люди відчувають різні емоції в певних частинах тіла.

Команда вчених з Університету Аалто у Фінляндії провела експеримент на 701 учаснику, яким демонстрували емоційні відео, фотографії різних виразів обличчя, історії і фільми, які викликають певні емоції.

Потім їх попросили використовувати силуети людини, згенеровані на комп`ютері, щоб позначити, де саме в тілі вони відчували той чи інший стимул, додаючи холодні або гарячі кольори.

«Ми часто думаємо що емоції — це те, що відбувається лише в розумі, але є безліч доказів того, що це відбувається і в нашому тілі», — пояснив автор дослідження Лаурі Нумменмаа  Lauri Nummenmaa) .

Вчені поєднали відповіді учасників, щоб скласти універсальні теплові карти широкого спектру емоцій.

Більшість основних емоцій викликало активність у верхній частині грудей, що, можливо, пов`язано із змінами в диханні і серцевому ритмі.

Відчуття у верхніх кінцівках нерозривно пов`язані зі емоціями зближення, як наприклад, злість і любов, а менша активність або тяжкість в кінцівках пов`язані з емоціями смутку і тривоги.

Теплові карти емоцій людмни. Теплі кольори показують місця де люди відчували збудження під час емоції , а холодні кольори — неактивні місця.

Зміни пов`язані з багатьма емоціями, а відчуття у горлі і животі з`являлися тільки коли люди відчували огиду.

У порівнянні з іншими емоціями, щастя викликало відчуття у всьому тілі.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути