chrome firefox opera safari iexplorer

У Мережі розкрили секрети Google

23 травня 2014 о 10:28

Більшість нас щодня користується пошуковими системами, Google – одна з них. Але мало хто знає про те, що компанія Google постійно розробляє нові функції для оптимізації пошуку, покращення його результатів та економії часу споживача.

Ми вирішили поділитися деякими з них, про які не знають 90 % користувачів.

1. Пошук точної фрази або форми слова

Якщо вам необхідно знайти певну фразу дослівно, скористайтеся допомогою оператора ” ” (лапки) . Візьміть фразу або слово в лапки, і Google буде шукати веб-сторінки, де є виключно така фраза (форма слова).

Приклад: ”моя машина” (аналогічний запит без лапок запропонував би автомобільні сайти).

2. Пошук крилатого вислову або цитати, в якій пропущено слово

Забули слово в цитаті? Візьміть повністю фразу в лапки, а замість пропущеного слова поставте зірочку *. Цитата знайдеться разом зі забутим словом.
Приклад: “Апетит * під час їжі”

3. Знайти будь-що з кількох слів
Перерахуйте всі варіанти через вертикальний слеш: “|”, і візьміть їх у дужки. Google буде шукати документи з будь-яким із цих слів.

4. Знайти слово в межах одного речення
Використовуйте оператор “&” (амперсанд). Якщо з’єднати слова амперсандом, Google знайде документи, де ці слова стоять в одному реченні.

5. Знайти документ, що містить певне слово
Поставте перед потрібним словом плюс, не відділяючи його від слова пробілом. У запит можна внести кілька обов’язкових слів.

6. Виключити слово з пошуку
Поставте мінус перед словом, яке ви не хочете бачити у відповідях. Таким чином, можна виключити одразу кілька слів:
Приклад: мумій тролль мультфільм-рок-лагутенко; Mazda Київ-купити-продам

7. Знайти інформацію на конкретному сайті
Для цього підійде оператор “site:”. Він дає змогу в запиті вказати сайт, на якому треба шукати. Тільки обов’язково поставте після site двокрапку.

8. Знайти документи певного типу
Скористайтеся оператором “mime:”. Поставте в запиті mime, двокрапку і потім тип документа, який вам потрібен. Пошук підтримує такі формати: Adobe Reader PDF (Pdf ), Adobe Postscript (Ps), Autodesk DWF (Dwf ), Google Earth (Kml , Kmz ), Microsoft Excel (Xls ), Microsoft PowerPoint (Ppt), Microsoft Word (doc), Rich Text Format (rtf), Shockwave Flash (swf).
Приклад : Злочин і кара mime: pdf

9. Шукати на сайтах певною мовою
Для цього треба скористатися оператором “lang:”. Після lang треба поставити двокрапку і вказати, якою мовою вам потрібні документи. Якщо це українська мова, треба вказати – uk, білоруська – be, англійська – en, французька – fr.
Приклад: Русалочка lang : uk

10 .Знайти тлумачення слова
Щоб отримати значення слова з різних словників, використовуйте оператор “define:”.
Приклад : define: Календула

11. Знайти інформацію про сайт
За допомогою оператора “info:” можна отримати відому Google інформацію про вказаний сайт.
Приклад: info: pedpresa.com.ua

12. Пошук фільмів
Для пошуку назв фільмів зручно використовувати оператор “movie:”.
Приклад: movie: Париж.

13. Пошук в числовому інтервалі
У Google існує ще одна маловідома можливість – пошук числових інтервалів, які можна задавати за допомогою крайніх значень, розділених послідовністю з двох точок.
Приклад: Оскар 2004 ... 2007 .

14. Розширений пошук
Якщо ви забули якийсь зі перерахованих операторів, завжди можна скористатися формою розширеного пошуку.

Джерело: pedpresa.com.ua
Розділи: Суспільство

18 жовтня

Інші дати
Народився Віктор Аверін
(1885, с. Чепіль, Харківська область – 1955) – український зоолог, громадський діяч. Опублікував близько 340 праць з ентомології, орнітології, мисливствознавства, рибництва, і охорони природи. Один із перших організаторів справи захисту рослин в УРСР і підготовки кадрів у цій галузі.
Розгорнути
Народився Володимир Різниченко
(1870, с. Велентієве, Чернігівська область – 1932) – український геолог, художник-карикатурист, поет. У своїх дослідженнях грунтовно висвітлив стратиграфію та тектоніку Середнього Придніпров’я («Природа Канівських дислокацій», «До питання про час і умови утворення укр. лесу», «Про четвертинні рухи земної кори в районі сер. Дніпра»). Ініціатор заснування Канівського музею-заповідника «Могила Т.Шевченка».
Розгорнути
Народилася Євгенія Ярошинська
(1868, с. Чуньків, Чернівецька область – 1904) – українська письменниця, етнограф, фольклорист, громадський діяч. Видала зібрані нею на Буковині «Народні пісні з-над Днітра».
Розгорнути