chrome firefox opera safari iexplorer

Чому не можна їсти вночі?

17 Серпня 2014 о 10:36
foka.com.ua

Ми всі пам’ятаємо безсонні ночі, коли нас відвідують думки про їжу. І здається, що бутерброд з маслом, або печиво з молоком стануть ідеальним вирішенням проблеми поганого сну. Але є деякі продукти, яких слід уникати, бо їх важче перетравлювати вночі.

Кожен раз, коли ви їсте, метаболізм незначно збільшується. Однак цей ефект скорочується під час сну. Тому їжа у шлунку не буде швидко перетравлюватися і до ранку залишиться в кишечнику в напівперевареною стані. І всі ті смаколики, які ви з’їли вночі, залишать свій незабутній слід на стегнах, животі та сідницях.

Як обдурити голод і не їсти після шостої?

Під час сну також виділяється гормон росту, який бере участь в процесі спалювання жиру. Але він активно виділяється лише за відсутності цукру в крові. Через пізню вечерю в організмі збільшується концентрація цукру і слідом за цим виділяється гормон інсулін. Все це гальмує виділення гормону росту.

nochnye-perekusy-mogut-privesti-k-uvelicheniyu-vesa-scitech-news.ru_

Згідно The Daily Mail і американськими дослідженнями 2013 року, пізня вечеря може стати причиною зайвих кілограмів. Це не означає, що проблемою є лише продукти з жиром. У випадку з зайвою вагою має значення кількість спожитих калорій протягом усього дня. Якщо ви залишаєтеся в межах норми, то відкладення жирів не відбудеться.

86e0a2ef19fde9b61657be9422dd6

Це також не означає, що вам слід морити себе голодом, навіть якщо ви дуже хочете їсти.

Продукти, які точно не варто вживати перед сном:

1. Напої, що містять кофеїн. Вони є стимуляторами нервової системи і ніяк не допоможуть вам заснути.
2. Алкоголь. Організм буде зневоднений. Ви ж не хочете всю ніч бігати за водою?
3. Смажена їжа. Її переварювання займає кілька годин. Спазми і болі в животі замість солодкого сну вам забезпечені.
4. Продукти з великою кількістю цукру. Заряд енергії перед сном – не найкраща ідея.
5. Морозиво. Був дівич-вечір? З’їли відро морозива? Що ж, ваш організм точно не радітиме жиру і цукру, які тепер йому доведеться перетравлювати. Дивіться, щоб не виявити вранці в дзеркалі зайві сантиметри на талії.
6. Червоне м’ясо. Занадто багато жиру і білка. У деяких можуть навіть бути судороги у сні.
7. Соус чилі. Бобові з м’ясом і томатний соус. Ідеальний шторм для сну.

8. Деякі овочі. Особливо брокколі, капуста, цибуля, які містять клітковину, що має властивість повільно перетравлюватися. Будете до того ж страждати від газів.
9. Овес. Вівсянку потрібно їсти вранці, а не перед сном. Все, що має високий вміст клітковини, уповільнює травлення і теж викликає гази.

24 жовтня

Інші дати
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути
Обери 7 історичних чудес України