chrome firefox opera safari iexplorer

Тернопільщина може втратити одну зі своїх найкрасивіших пам’яток архітектури

17 вересня 2014 о 16:29

У селищі Коропець Монастириського району Тернопільщини зазнав серйозної руйнації старовинний палац графа Бадені — там впали частина куполу та перекриття між першим і другим поверхами в центральній частині будівлі та її правому крилі, пише Україна молода. 

Палац, збудований у дев’ятнадцятому столітті у класично-синкретичному стилі з розкішною бароковою ліпниною, свого часу був одним із найпривабливіших туристичних об’єктів області, однак рік тому його закрили для туристів.

У жовтні минулого року внаслідок сильних поривів вітру під час негоди впав і обвалив частину даху один зі шпилів. Відтоді милуватися пам’яткою архітектури можна було вже лише зовні. Оскiльки коштів на ремонт ні місцева, ні обласна влада не знайшли, то дощі й вітри продовжували робити свою недобру справу.

Як повідомили «УМ» у відділі містобудування та охорони пам’яток Тернопільської облдержадміністрації, сьогодні лише на ремонт покрівлі палацу потрібно кількасот тисяч гривень, а для порятунку всієї будівлі — близько шести мільйонів.

У нинішній економічній ситуації виділити такі суми з бюджету просто нереально, тож розглядається варіант консервації споруди і передачі її в концесію приватним особам.

Фахівці стверджують, що якщо для порятунку палацу найближчим часом не буде проведено бодай найнеобхідніші роботи, то вона зазнає безповоротної руйнації.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути