chrome firefox opera safari iexplorer

У Хотинській фортеці знайшли колодязь часів турецького панування

25 липня 2016 о 16:23

Під час цьогорічних розкопок, які щоліта проводить на території Хотинської фортеці археологічна експедиція Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, було знайдено колодязь XVIII століття.

За словами директора державного історико-архітектурного заповідника «Хотинська фортеця» Єлизавети Буйновської, унікальна знахідка має важливе історичне та суто утилітарне значення.

«На старовинних планах фортеці давно бачили зображення двох криниць. Зважаючи, що за турецького панування тут був навіть власний водогін, вочевидь, саме із них він живився водою. Однак досі під час розкопок знаходили тільки рештки керамічних труб водогону та каналізації. Оскільки у нас із водою дуже сутужно, а вона потрібна для розбудови туристичної інфраструктури фортеці-музею, попросили археологів зайнятися пошуком колодязів. Експедиції під керівництвом Миколи Ільківа поталанило. Археологи розкопали верхню частину турецького колодязя XVIII століття. Знайшли його неподалік однієї з веж на узвишші за межами замку, звідки вода стікала до нього по трубах водогону», – повідомила Є. Буйновська.

Директор музею дуже радіє цій знахідці. Колодязь включать у план екскурсій по фортеці та будуть розчищати. Якщо ж у ньому виявиться вода, то як і кілька століть тому він, окрім іншого, послужить ще й за своїм прямим призначенням.

 

Джерело: ZIK
Розділи: Туристичні новини

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути