chrome firefox opera safari iexplorer

Перший у світі музей Миколи Костомарова відкрито! ФОТО

17 травня 2017 о 13:14
ridna.in.ua

200-річчя Миколи Костомарова відзначили гучними народними гуляннями та урочистим відкриттям першого громадського та єдиного у світі музею-садиби видатного українського діяча у селі Дідівці Прилуцького району Чернігівської області, де він свого часу мешкав зі своєю дружиною Аліною Крагельською.

До 2008 року садиба залишалась занедбаною і забутою владою. Отож, майже 10 років голова Фонду «Рідна країна» Микола Томенко та почесний президент Благодійного фонду «Європа» Валерій Дубіль працювали над тим, щоб пам’ять про великого українця продовжувала жити. На сьогодні – будинок відремонтований і там діють експозиції, присвячені постаті Миколи Костомарова та Кирило-Мефодіївському товариству.

 ridna.in.ua

Музей-садиба Миколи Костомарова є унікальним об`єктом, оскільки створений БЕЗ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ, а тому з гордістю може називатись громадським музеєм.

 ridna.in.ua

Виступаючи 16 травня на урочистостях з нагоди 200-річчя Миколи Костомарова біля Мазею-садиби, Микола Томенко висловив вдячність місцевій громаді, яка попри владні перешкоди свого часу, таки підтримала цей проект і долучилася до його відкриття. А тому саме громада, на його думку, сьогодні має вирішувати, на чий баланс перейде Музей.

 ridna.in.ua

«Мене питають: а хто керує? Керують місцева рада і сільська громада. Ми не забирали і не будемо забирати цей будинок. Як громада вирішить: не зможе сама забезпечувати – віддасть у район, і комплекс буде працювати на балансі району. Враховуючи те, що ми вже вклали у цей проект, думаю, районному бюджету не важко буде знайти на півтори ставки музейника і напівставки сторожа… Ми хотіли показати владі — як казав Євген Чикаленко — коли ви любите Україну не лише до глибини душі, а й до глибини кишені, то воно все виходить! На прикладі цього Музею ми показали, як можна любити Україну до глибини кишені», – сказав Микола Томенко.

 ridna.in.ua

Він також повідомив, що в музеї буде створена наглядова рада, яка буде складатися з місцевих істориків та краєзнавців для створення повноцінної музейної експозиції. А на даний час з місцевою владою ведуться переговори щодо покращення інфраструктури для того, щоб туристам було комфортно дістатися і відвідати єдиний у світі Музей-садибу Миколи Костомарова.

 ridna.in.ua

«Отож, моя обіцянка виконана: 9 років праці, боротьби з попередньою («злочинною») і нинішньою («торгуючою») владою, але ПЕРШИЙ МУЗЕЙ МИКОЛИ КОСТОМАРОВА У СВІТІ ми створили. Подяка моїм друзям, які повірили в цей проект 9 років тому: почесному президенту Благодійного фонду «Європа» Валерію Дубілю, декану юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Івану Гриценку, громаді села Дідівці на чолі з Шуляк Іриною Миколаївною... Сумний осад: на відкритті музею і свята керували ті чиновники, які в часи Януковича виганяли мене як «українського націоналіста» з Прилуцького району. Але це так, для інформації… Бо сьогодні — свято!», — підсумував Микола Томенко на своїй Фейсбук-сторінці після урочистостей.

 ridna.in.ua

«Рідна країна»

Більше фото - ТУТ. 

17 грудня

Інші дати
День пам’яті Великомучениці Варвари
Свята Варвара - християнська свята, великомучениця. 306 року в юному віці у м. Іліополі (Мала Азія) постраждала за сповідання віри Христової — за присудом місцевої влади її стратив власний батько, жорстокий язичник Діоскор. Відразу після її мученицької кончини діва Варвара стала вшановуватися християнами, як свята великомучениця. Святість діви Варвари засвідчувалася також багатьма чудесами, які відбувалися біля її гробниці. З 1960 р. мощі святої великомучениці Варвари перебувають у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі Києва.
Розгорнути
День працівника державної виконавчої служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи значення органів державної виконавчої служби у забезпеченні виконання рішень судів, третейських судів та інших органів, а також посадових осіб, на підтримку ініціативи Міністерства юстиції України і громадськості…» згідно Указу Президента України «Про День працівника державної виконавчої служби» від 22 липня 2009 р. № 569/2009.
Розгорнути
Народився Данило Щербаківський
(1877, с.Шпичинці, Житомирська область – 1927) – етнограф, дослідник українського народного мистецтва, археолог і музичний діяч. Автор понад 40 друкованих наукових досліджень та десятки рукописів («Козак Мамай», «Українські дерев»яні церкви», «Символіка в українському мистецтві», Український килим» та ін.)
Розгорнути
Народився Микола Новаченко
(1898, м.Буринь, Сумська область – 1966) - український ортопед-травматолог. Праці присвячено питанням лікування переломів кісток, протезування тощо. Широко відомі відновні операції на опорно-руховому апараті за Новаченком, кісткова пластика.
Розгорнути
Народився Юрій Шерех (Шевельов)
(1908, м. Харків - 2002) - славіст-мовознавець, історик української літератури. Професор Гарвардського, Колумбійського університетів. Автор фундаментальних наукових праць "Предісторія слов'янської мови: історична фонологія загально-слов'янської мови", "Історична фонологія української мови" та ін.
Розгорнути