chrome firefox opera safari iexplorer

За показниками тривалості життя ЄС випереджає Україну на 11 років

07 жовтня 2010 о 15:54

За статистикою, у 2010 році середня тривалість життя українських чоловіків складає 62, а жінок – 74 роки. З такими цифрами ми опинилися на 150 місці у рейтингу тривалості життя серед країн світу. З-поміж наших сусідів нам вдалося перегнати лише Росію, де чоловіки, в середньому, живуть на 3, а жінки на 1 рік менше.

Для порівняння, наші країни-сусіди: Білорусь за цими показниками опинилася на 141 місці, Молдова — на 136, Румунія — на 119, Угорщина — на 109, Польща — на 75. 39 сходинку рейтингу за тривалістю життя посідає Європейський Союз, де чоловіки живуть у середньому 76, жінки – 82 роки.

На днях екс-міністр охорони здоров'я Микола Поліщук, оприлюднюючи відповідну статистику тривалості життя українців, зазначив, що вона збільшилася на 1,3 року вперше за 100 років, адже з 1906 до 2007 року ніякого зростання не спостерігалося.

Отже, загальна тривалість життя українців складає 68 років, європейців – 79 років. Тому якщо на 1 рік збільшення нашої тривалості життя іде століття, то щоб принаймні наздогнати сьогоднішні цифри ЄС нам знадобиться близько 10 століть (!).

Чим ми гірші? Як нам збільшити тривалість життя? Що робить влада у цьому напрямку? Чи допоможуть цьому обіцяні президентом 50 мільйонів українців та пенсійна реформа? Чи, можливо, варто подивитися трохи в іншому напрямку, наприклад, на підвищення якості нашого сучасного життя? Все це питання до дискусії. Але так хочеться, щоб, наприклад, на відпочинку за кордоном серед туристів-німців, французів чи італійців можна було побачити і українських розслаблених, задоволених та здорових бабусь і дідусів!

Тривалість життя в країнах світу станом на 2010 рік
[table id=3 /]

20 січня

Інші дати
Іван Фещенко-Чопівський
20 січня 1884, м. Чуднів, Житомирщина  - 2 вересня 1952 концтабір в с. Абезь, Республіка Комі, СРСР) — учений-металург, громадський і політичний діяч, міністр Центральної Ради та Директорії.
Розгорнути
Івана Предтечі, Хрестителя
Після Івана Предтечі, хто не робить, того б'ють у плечі.
Розгорнути
Народився Олександр Шалімов
(1918, с.Введенка, Росія – 2006) – хірург, один із засновників української хірургічної школи. Під керівництвом О.Шалімова проведено першу в Україні операцію пересадки серця.
«Підводься, якщо впав, і йди далі» (Олександр Шалімов)
Розгорнути
Народилася Ганна Затиркевич-Карпинська
(1855, с. Срібне Чернігівської обл. - 1921) - українська актриса, майстер характерних і комедійних образів. Ролі: Риндичиха ("По ревізії" М. Кропивницького), Ганна ("Безталанна" І. Карпенка-Карого), Лимериха ("Лимерівна" Панаса Мирного).
Розгорнути
Народився Михайло Туган-Барановський
(1865, с. Солоне Харківської обл. - 1919) - перший економіст східноєвропеєць, наукові теорії якого визнали зарубіжні вчені різних шкіл і напрямків. Його концепції стали підгрунтям розробленої Дж. М. Кейнсом теорії прогнозування ринкової кон'юктури. Один із засновників Національної академії наук України, міністр фінансів УНР. Автор близько 140 праць.
Розгорнути

Новини Дивитися всі