chrome firefox opera safari iexplorer

CЕС зайнялася мобільними операторами

07 червня 2011 о 15:50

Державна санітарно-епідеміологічна служба України розробила нові санітарні норми, які змусять мобільних операторів ретельніше стежити за шкідливим випромінюванням.

Про це пише видання «Медичний світ», – передає прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

Як зазначається в проекті, нові правила встановлюють гігієнічні нормативи електромагнітного випромінювання, що створюється радіотехнічними та електроенергетичними об’єктами на території населених місць, гігієнічні вимоги до проектування, розміщення та експлуатації радіо-, телевізійних, радіолокаційних станцій, стільникового, телекомунікаційних систем передавання даних, транкінгового, супутникового обладнання, високовольтних повітряних та кабельних ліній електропередачі, електроенергетичних підстанцій, розподільчих пристроїв.

Наприклад, майданчики під розміщення радіотехнічних об’єктів і радіоелектронних засобів, що проектуються, вимагається вибирати з урахуванням потужності передавачів, характеристик спрямованості випромінювання, висоти розташування та конструктивних особливостей антен, рельєфу місцевості, функціонального призначення прилеглих територій, висоти забудови, таким чином, щоб рівні електромагнітного поля на території, що призначена для забудови, не перевищували гранично допустимі рівні (ГДР), встановлені санітарними нормами.

Дозволяється розміщення антен базових станцій стільникового, супутникового зв’язку, систем передавання даних, аматорських станцій та їм подібних на дахах житлових, громадських, промислових та інших будинків. Передавачі цих об’єктів і засобів допускається розміщувати на дахах, в окремих огороджених недоступних для населення приміщеннях горищ, технічних поверхів житлових, громадських та інших будинків при умові дотримання ГДР, встановлених Санітарними нормами.

Згідно з нормативами, на дахах, де встановлені передавальні антени та де рівень електромагнітного поля перевищує граничнодопустимий, необхідно буде обмежити доступ населення, встановивши попереджувальні знаки.

З метою захисту населення від впливу електромагнітного поля передбачається встановлення небезпечних зон, санітарно-захисних зон та зон обмеження забудови. Небезпечною зоною вважається простір, де перевищується ГДР.

Цікаво, що згідно з нормативами, не рекомендується використовувати мобільні телефони дітям до 14 років.

У разі затвердження цих санітарних норм, поточний санепіднагляд здійснюватиметься вибірковими перевірками за планами органів, установ та закладів державної СЕС раз на три роки, а також позапланово, залежно від санітарної, епідемічної ситуації та за зверненнями громадян.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути