chrome firefox opera safari iexplorer

Кожен третій вагон метро потенційно небезпечний

23 червня 2011 о 13:25

Із 664 експлуатованих вагонів метро 187 вичерпали свій ресурс ще кілька років тому. А рік випуску частини складів взагалі — 30-40-ті роки, коли тільки підземка з'явилася в Москві.

Про це пише «Сегодня» з посиланням на джерело у Київсьому метро.

За словами співрозмовника, при нинішніх темпах закупівель нових вагонів, знадобиться мінімум 10 років для оновлення парку.

Сьогодні ж потяги їздять зі списаними деталями, які використовують через відсутність грошей. Частина деталей в метро виготовляють самі або доварюють браковані і так склади випускають на лінію.

У сьогоднішніх вагонах ламаються конденсатори, у візках вагонів та колесах багато тріщин. Але потяги змушені латати, бо грошей нема.

Адже щоб капітально відремонтувати 100 вагонів потрібно близько 80 мільйонів гривень. А щоб купити 50 нових — 400 мільйонів гривень.

У той же час тільки на проїзді метро заробляє близько 600 мільйонів гривень, відзначає видання.

Однак, у прес-службі підземки кажуть, метрополітен самостійно забезпечує себе лише на 80% від потреб.

За рік дохід становить близько 800 мільйонів гривень. Крім проїзду, 78 мільйонів — від реклами, більше 20 мільйонів — від оренди та інших доходів. Але, незважаючи на такі доходи, самостійно оновити склад підземка не може.

Так чи інакше, але до Євро-2012 в мерії обіцяють вирішити проблему. Планують закупити 100 нових вагонів. Але це лише шоста частина від необхідного.

 

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути