chrome firefox opera safari iexplorer

Севастополь планують зробити курортним містом

09 вересня 2011 о 13:35
Севастополь планують перетворити на курортне місто. Місцева влада пропонує створити умови для заходу в порт великих круїзних лайнерів.

Іноземці, які прибуватимуть сюди морем, могли б поповнити місцевий бюджет і подовжити туристичний сезон до 8 місяців, повідомляє Вікна.stb.ua.

Щоб втілити в життя задумане, в Агенції економічного розвитку Севастополя пропонують збільшити пристань пасажирського порту завдяки ділянці Мінної стінки. Цю територію нині орендує Чорноморський флот Росії.

Тож, щоб круїзним лайнерам причалювати, військовим кораблям доведеться посунутися, щонайменше на 100 метрів. Однак такі рішення ухвалюють на міждержавному рівні.

Та перетворити Севастополь на пасажирський порт коштом інтересів Чорноморського флоту Росії — химерна перспектива, кажуть експерти. Сусідство з чужоземними лайнерами, навряд чи сподобається російським військовикам.

У разі непоступливості росіян місцеві фахівці пропонують альтернативу. Це проект будівництва 300-метрового пасажирського причалу далеко від військових кораблів, в Артбухті або на Кришталевому мисі.

16 вересня цей проект представлять на інвестиційному форумі. Якщо ініціативу схвалять, для зведення першої в Криму пристані для великих лайнерів, почнуть шукати спонсорів.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути