chrome firefox opera safari iexplorer

Завтра Аккерманська фортеця відчинить свої ворота для глядачів

07 жовтня 2011 о 12:37

Спільний проект телеканалу ТВі та Голови оргкомітету акції «7 чудес України» Миколи Томенка триває. Після хорошого старту 10 вересня, «7 чудес України з Миколою Томенком» підкорили тисячі глядацьких сердець: програми міцно тримають лідерство в рейтингах каналу.

Після знайомства з палацом у КачанівціЗбаразьким замком,  Генуезькою фортецею та Митрополичим палацом,   вітчизняні глядачі вп’яте отримують шанс вийти за рамки доступного: у суботу, 8 жовтня,  о 20:00  всі охочі матимуть змогу дізнатися непересічні факти про одне з наймогутніших та найцікавіших укріплень Півдня – Аккерманську фортецю.

Ведучий Микола Томенко разом зі знімальною групою нададуть чудову можливість оцінити непересічні легенди древньої будови: чи дійсно римський поет Овідій жив у башті, яка тепер названа на його честь? Чи мають відношення до фортеці масони  і яким  чином  в архітектурі оборонної конструкції відображається  їх вплив?  Як описала Аккерманську фортецю у  своїх листах Леся Українка, яка бувала тут двічі?

У різний час укріплення відвідали багато відомих особистостей. Максим Горький, Адам Міцкевич, Іван Нечуй-Левицький приїжджали помилуватися красою Білгород-Дністровських укріплень, а Олександра Пушкіна фортеця навіть наштовхнула на написання одного зі своїх творів «К Овидию».

Про унікальність цієї споруди свідчить і той факт, що свого часу тут було знято близько 30 фільмів, серед яких «Отелло», «Капітан Немо», «Мушкетери: 30 років потому»…

Для тих, хто не матиме можливості переглянути програму у суботу, вона з’явиться в повторі: у неділю  о 3:45 та о 13:10, а у понеділок о 15:30.

Відео програми можна переглянути тут.

Нагадаємо, з 10 вересня на телеканалі «ТВі» розпочався цикл телепередач, присвячених фіналістам всеукраїнського конкурсу «7 чудес України: замки, фортеці, палаци».

Загальнонаціональна акція «7 чудес України» була започаткована Фондом Миколи Томенка «Рідна країна» у 2007 році. Тоді, за результатами акції країна визначила «7 історико-архітектурних чудес України». Вже за рік відбувся другий етап акції – «7 природних чудес України».

Зараз триває третій етап акції – «7 чудес України: замки, фортеці, палаци».

22 серпня серед 138 претендентів з усіх областей України експерти обрали 21 фіналіста: 7 найкращих замків, 7 найкращих фортець та 7 найкращих палаців.

За умовами конкурсу, остаточних переможців акції буде визначено шляхом експертного та Інтернет-голосування (50/50).

Триватиме голосування до 1 грудня 2011 року, а  обрати власну сімку переможців та віддати за них свій голос можна на офіційному сайті акції http://7chudes.in.ua.

 "Рідна країна", фото - Євгена Волокіна

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути