chrome firefox opera safari iexplorer

Кожен п'ятий українець страждає від «сезонної депресії»

28 листопада 2011 о 09:52

Апатія, дратівливість та лінь — прояви «сезонної депресії». Недуга пов'язана із тривалістю світлового дня, кажуть медики, і додають, що у організмі не виробляється достатня кількість гормону, який регулює настрій.

«Через недостачу в організмі серотоніну, людина може відчувати підвищений рівень тривоги, страхи, може з'являтися невпевненість, занижена самооцінка, можемо відчувати пригнічено, порушується сон». — розповів психотерапевт Володимир Селіванов.

Найефективніші ліки від депресії — сонячні промені, рух та позитив. Дизайнерка Юлія Айсіна має свої рецепти: зранку включає у кімнатах світло та насолоджується хорошою музикою.

«Якщо ми говоримо про те, аби цей настрій зберігся протягом усього дня, то звісно, я обираю у гардеробі найяскравіші відтінки. Ось не став виключенням і сьогоднішній день, я вдягнула червону кофту. Червоний колір дуже яскравий, дуже емоційний, він завжди викликає позитивні емоції», — вважає дизайнер Юлія Айсіна.

Експерти рекомендують оточити себе гарними і улюбленими речами. Все залежить від смаків та інтересів.

«Дуже добре піднімає настрій помаранчевий колір. Можна на диван кинути помаранчевий ковдру, можна купити кольору свіжої зелені лампу, абажур, може невеличку фіранку, хоча б чашку, жовтий колір. Якщо ви більше часу проводите в офісі, також щось в себе на столі поставити, аби було приємно для очей», — радить біоенерготерапевт Аліна Войтенко.

Природа — найефективніші ліки від депресії. У будь яку пору року, переконані більшість українців.

«Депресії — ні! Тому що я завжди ходжу в ліс, це район Пущі Водиці, енергетика така, що аж ось так розпирає», каже Володимир, який радить більше бути на природі.

Лікарі кажуть, що депресія може прогресувати з вересня до квітня, і лише від самої людини залежить тривалість «сезонної» хвороби.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути