chrome firefox opera safari iexplorer

Книжка черкаського журналіста захопила істориків

26 січня 2012 о 17:14

«Невідомі факти з історії Черкас, які написані доступно і цікаво», – саме так відгукувалися про книжку «Черкаські місторії. Мандрівки у часі від Соснівки і Кривалівки» ті, хто її прочитав.

Книжку, яку написав черкаський журналіст і краєзнавець Борис Юхно, допоміг видати голова громадської організації «Рідне місто Черкаси», депутат Черкаської міської ради Сергій Отрешко. А презентували її, зібравши авторитетних експертів.

Автор Борис Юхно зізнався: свої історичні оповідання спершу і не планував як окрему книжку, друкував їх у черкаських газетах. Зокрема, в газеті «Акцент» були надруковані практично всі. Та коли замислився над виданням книжки, виявилося, що зробити це не так і просто. Тому за підтримку Сергієві Отрешку вдячний.

– Коли Борис приніс мені варіант книжки і я почав читати, то мушу визнати, що вона мене захопила. Незважаючи на постійний брак вільного часу, прочитав її майже за три дні. Бо формат викладення дійсно цікавий. І, гадаю, він буде цікавий для молодого покоління, заохочуватиме школярів та студентів вивчати історію рідного міста, – зауважує Сергій Отрешко.

Обіцяє: книжку буде поширено серед бібліотек та навчальних закладів міста.

Директор черкаського видавництва «Брама» Олександр Третяков каже: коли взявся за роботу з цією книжкою, вона його вразила насамперед стилем написання – легким і доступним для будь-якої категорії читачів.

– Нехай то буде історик, пенсіонер, чи навіть молода людина, котра в школі не хоче вчити історію, все одно книжка його зачепить, кожен знайде якусь необхідну для себе інформацію, – вважає пан Олександр.

Погоджуються з цим і авторитетні історики. Голова обласної організації Національної спілки краєзнавців, кандидат історичних наук Василь Мельниченко зауважує, що, на відміну від більшості історичних праць, у цій книжці показані не глобальні події, а життя простих людей.

– Завдяки цьому ми можемо не тільки дізнатися про те, що і коли будувалося в Черкасах, а ніби занурюємося у повсякденне життя простої людини, – каже історик.

Кандидат історичних наук, директор наукової бібліотеки ЧНУ ім. Б. Хмельницького Григорій Голиш зізнається: книжка настільки захопила, що читав її уночі.

– Вона цікава і для архітекторів, бо це історія архітектури міста, цікава для інженерів, бо там ідеться про інженерні споруди, цікава для вчителя, бо є там є про освіту, зрештою, цікава для домогосподарки, бо написана на доступному рівні, – зауважує він.

А ще, як відзначили фахівці, у книжці присутній автор. Він не боїться висловлювати свою думку і подекуди критикувати владу.

Матеріал надіслала прес-служба ГО «Рідне місто Черкаси»

29 вересня

Інші дати
Народився Микола Островський
(1904, с. Вілія Рівненської обл. - 1936) - письменник. Автор романів "Як гартувалася сталь" та "Народжені бурею".
Розгорнути
Народився Михайло Грушевський
(1866 - 1934) — український історик, організатор української науки, політичний діяч і публіцист, голова Центральної Ради (1917—1918), академік, автор понад 2000 наукових праць.
«Біда України в тому, що нею керують ті, кому вона не потрібна». «Після проголошення самостійності Української Республіки ніхто вже не може ховатися в хащі нейтралітету, бо тепер є боротьба двох держав, України і Великоросії…».
Розгорнути
Народився Карпенко-Карий Іван (Тобілевич Іван Карпович)
(1845 - 1907) — український письменник, драматург, ерудит. Його комедії «Мартин Боруля», «Сто тисяч», «Хазяїн» - класика світової драматургії.
«Карпенко-Карий був одним з батьків новочасного українського театру, визначним артистом та при тім великим драматургом, якому рівного не має наша література», Іван Франко
Розгорнути