chrome firefox opera safari iexplorer

Уряд залишив заповідні території без належного фінансування

21 січня 2012 о 09:57

У Державному бюджеті України на 2012 рік не передбачені кошти для територій природно-заповідного фонду (ПЗФ), підпорядкованих Держлісагенству.

До числа «постраждалих» потрапили шість природних заповідників та понад десять національних парків.

У 2011-му році на їх функціонування з Держбюджету було виділено близько 53 мільйонів гривень, а це всього 7,1% коштів, передбачених на фінансування видатків та кредитів Державного агентства лісових ресурсів (Держлісагенство). Ці кошти надходили для заповідних територій за окремим кодом програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету 1901080 – «збереження природно-заповідного фонду».

У поточному ж році, готуючи бюджет на 2012-й рік, урядом було виключено вказаний вище код видатків. Додатком 3 до Закону «Про державний бюджет на 2012 рік» зазначений лише код програмної класифікації видатків та кредитування 1901060 – «ведення лісового і мисливського господарства, охорона і захист лісів у лісовому фонді». Тобто, тепер заповідники будуть фінансуватись на загальних підставах разом із держлісгоспами, а їх грошима розпоряджатимуться обласні управління лісового господарства.

«Що ж це означає для заповідних територій? Тепер, коли об’єкти ПЗФ втратили свою фінансову автономність в межах Держлісагенства, виникає небезпека, що кошти, передбачені на заповідну справу і охорону природи, будуть витрачені на латання боргових дірок у якомусь з держлісгоспів», – вважає говорить головний редактор видання «Станіславівський Натураліст» Андрій Заморока.

Екологічні організації наполягають: подібна політика уряду неминуче призведе до невиконання об’єктами ПЗФ поставлених перед ними завдань з охорони і відтворення природних комплексів. Окрім того, це цілком реальний сценарій скорочення штату працівників об’єктів ПЗФ.

«Ми переконані, що наявність у структурі Держлісагенства об’єктів ПЗФ вищого рівня – безпосередня загроза національній безпеці держави та державним пріоритетам України в галузі охорони навколишнього природного середовища» – у свою чергу зазначив заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк.

У зв’язку з цим, екологи пропонують у найкоротший час завершити розпочате перепідпорядкування установ ПЗФ з відання Держлісагентства у підпорядкування Міністерства екології і природних ресурсів України як спеціально уповноваженого органу державного управління в галузі організації, охорони та використання природно-заповідного фонду

У своєму зверненні до Уряду та Верховної Ради природоохоронці просять вжити невідкладних заходів та відновити у бюджеті код видатків та кредитування 1901080 – «збереження природно-заповідного фонду», що дозволить поновити належне фінансування діяльності заповідних територій в складі Держлісагенства.

Підготувала Майя Заховайко, «Рідна країна»

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути