chrome firefox opera safari iexplorer

Біля Воронцовського палацу тріснули два старовинні фонтани

17 лютого 2012 о 10:00

Щороку усі малі архітектурні форми у парку на осінь-зиму консервують, однак цьогорічні морози були сильнішими за «вічне».

“Це спеціально накривається взимку, щоб не було руйнування від низьких температур, від дощів, щоб вода не накопичувалася. Так обергається мармур від атмосферних дій, які можуть зашкодити”, — каже ведучий архітектор Алупкінського палацово-паркового заповідника Євген Єрохін.

Ці фонтани — окремий об’єкт пам’ятника національного значення, тож для їх обстеження на місце виїхала комісія фахівців з Міністерства культури Криму. З’ясувалось, що ознаки руйнування на підніжжі фонтанів зафіксували ще 3 роки тому, тоді фонтани поставили у чергу на ремонт. Реконструкція мала відбутись наступного року. Однак, тепер це першочергові об’єкти, які мають відновити вже до початку курортного сезону.

Фонтани біля південного фасаду Воронцовського палацу встановили 164 роки тому, вони оформлені у формі 8-пелюсткової квітки. Демонтувати їх не можна, тож реставрацію проводитимуть на місці фахівці з каррарського мармуру, саме з цього матеріалу виготовлені фонтани.

Наразі Воронцовський палац закритий. Впродовж трьох тижнів тут проводитимуть загальний ремонт основних експозицій.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути