chrome firefox opera safari iexplorer

На Донеччині історію України вивчають за радянськими підручниками

28 лютого 2012 о 12:31

На Донеччині учні навчального закладу, підпорядкованого МОНмолодьспорту, вивчають історію України за радянськими підручниками минулого століття.

Про це повідомила президентська прес-служба. Проблему виявив Уповноважений президента України з прав дитини Юрій Павленко.

Перебуваючи з ознайомчим візитом у Макіївському професійному училищі соціальної реабілітації ім. А.С.Макаренка, що на Донеччині, Павленко виявив, що дітям бракує навчальних посібників. Зокрема, історію України там вивчають за радянськими підручниками «История Украинской ССР» для 8-9 класів та «Новая История 1871—1917» для 10 класу 1980-х років випуску.

Ці підручники є застарілими за змістом і не відповідають шкільним програмам, затвердженим МОНмолодьспорту. Юрій Павленко звернувся до міністра освіти та науки, молоді та спорту Дмитра Табачника з вимогою здійснити перевірку організації навчально-виховного процесу та рівня матеріально-технічного, побутового забезпечення учнів професійних училищ соціальної реабілітації.

Уповноважений президента України з прав дитини повідомив також, що учбові класи навчального закладу не облаштовані елементарними наочними матеріалами – мапою України, для прикладу, служить картонна обкладинка календаря.

За такої неналежної організації навчального процесу діти не можуть реалізувати своє право на освіту, гарантоване їм державою, – каже Павленко. Їхні знання не відповідатимуть рівню знань однолітків, які навчаються за сучасними підручниками, а шанси на подальший вступ до вищих навчальних закладів суттєво знижуються.

Уповноважений президента України з прав дитини також з’ясував незадовільний стан забезпечення учнів закладу одягом, взуттям, побутовими речами. Учні Макіївського училища носять речі на 3-4 розміри більші, взуття у декого з них повністю порване та непридатне до використання. Аналогічна ситуація фіксується і в інших професійних училищах соціальної реабілітації в усіх регіонах України.

Джерело: ZIK
Розділи: Новини освіти