chrome firefox opera safari iexplorer

У столиці показують експозицію робіт з природних матеріалів

28 лютого 2012 о 10:22

До 4 березня в Київському міському будинку природи можна подивитися виставку картин з природних матеріалів та коренепластики.

В експозиції представлено картини із засушених квітів, трав, кори, тополиного пуху, соломки, пташиного пір’я, мушель та кісточок риб.

Здебільшого це мініатюрні композиції, пейзажі, портрети, створені майстрами декоративно-прикладного мистецтва Іриною Блажчук, Вірою Авдєєвою, Ніною Мінченко, Катериною Дітківською, Іриною Молчановою, Оленою та Кароліною Журавськими, Октябриною Пуніною, та іншими талановитими митцями. А от коренепластика на виставці представлена роботами подружжя Віталія та Світлани Сивухіних.

Виготовлення картин із природних матеріалів нині стало дуже популярним напрямком мистецтва. Справа ця не вимагає великих грошових затрат і складних пристосувань.

Проте, художній рівень флористичних картин може конкурувати із майстерністю живописних полотен. Можуть не поступатися їм і своєю довговічністю.

До того ж, відомо, що мистецькі твори з природних матеріалів мають особливу гармонізуючу й цілющу дію на людину. Добра енергія митця в поєднанні із життєдайною силою рослин, які акумулювали в собі енергію сонця й землі, води й повітря, здатна творити чудеса.

Невипадково серед майстрів флористів багато довгожителів, а відвідувачі виставок зі здивуванням помічають покращення свого самопочуття після споглядання картин.

Одночасно з експозицією картин з природних матеріалів та коренепластики в сусідньому залі Будинку природи працює постійно діюча виставка акваріумних риб і рослин.

На обидві виставки – один квиток, вартістю 10 гривень (для школярів, студентів, пенсіонерів – 5 грн.). Вартість екскурсії – 25 грн.

До речі, протягом роботи виставки відбудеться серія майстер-класів з флористики. Дізнатися детальніше про умови участі в них можна за телефоном 234-45-47.

Підготувала Майя Заховайко, «Рідна країна»

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути