chrome firefox opera safari iexplorer

У світі святкують 200-річчя Чарльза Діккенса

07 лютого 2012 о 15:16

Сьогодні, 7 лютого 2012 року, у світі святкують 200-річчя британського письменника Чарльза Діккенса.

До 200-річчя Діккенса ВВС планує спеціальні програми, телевізійні та радіо постановки, документальні фільми а також інноваційний візуальний проект спільно з Film London, а Королівський монетний двір випустив спеціальну монету номіналом 2 фунти стерлінґів.

З нагоди ювілею пошукову систему Google традиційно прикрашає святковий логотип.

Чарльз Діккенс (7.02.1812 – 9.06.1870) вважається найбільшим британським романістом вікторіанського періоду. Його романи входять у канон західної культури і є обов’язковими до вивчення у всіх навчальних закладах (школах, університетах та ін.) світу.

Нагадаємо, що восени минулого року британське видання The Guardian зініціювало громадське опитування на тему улюбленого серед читачів твору Діккенса. І попри те, що сам письменник своєю найкращою книгою вважав «Девіда Коперфільда», британські читачі обрали улюбленим твором «Великі сподівання».

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути