chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні може з'явитися Криворізька область

16 лютого 2012 о 08:50

У Дніпропетровську поширюються чутки про те, що влада нібито розглядає ідею відділення 660-тисячного промислового Кривого Рогу від області. Політики скептично ставляться до цієї ідеї, а от експерти не виключають подібного розвитку подій.

Як розповів газеті «Сегодня» депутат обласної ради Владислав Романов, нова хвиля інтересу до можливості відділення Кривого Рогу дійсно піднялася, але це лише розмови. «Розмови про Кривий Ріг точаться вже років 50 і періодично піднімаються знову. Подібні ситуації існують скрізь. Завжди є місто, яке хоче якщо вже не домінувати, то хоча б конкурувати з обласним центром. Але розмови залишаються розмовами, адже створення нового адміністративного району — це вкрай дорога процедура, на яку ніхто не погодиться», — упевнений депутат. Зі свого боку, політолог Андрій Золотарьов допускає, що подібні чутки могли з'явитися не на порожньому місці, а напередодні прийдешніх парламентських виборів.

«Ґрунт під такими чутками однозначно є. Криворіжці себе дніпропетровцями не вважають. У них є власна гордість, і це факт, з яким потрібно рахуватися», — пояснив експерт. Але, на його переконання, гіпотетичний розподіл Дніпропетровської області загрожує внутрішньоелітними проблемами. «А це нікому не потрібно. Якщо ти йдеш на вибори, то потрібно прагнути консолідувати коло потенційних союзників, а не розділяти їх. Але ось на місці опозиційних сил, я б як раз цю тему і викидав, бо вона була б виграшною в плані мобілізації локального регіонального патріотизму», — порадив Золотарьов.

У Дніпропетровській обладміністрації відмовилися прокоментувати чутки про ймовірність розподілу області. А от на міських форумах цю тему бурхливо обговорюють, згадуючи, що в 1950—1960-х роках криворізька місцева влада кілька разів піднімала питання про вихід міста зі складу Дніпропетровщини.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути