chrome firefox opera safari iexplorer

Англійська в Україні не доведе нікуди?

19 березня 2012 о 14:23

Правоохоронці, прикордонники, митники та медики посилено вивчають англійську до Євро-2012, переконують чиновники із різних відомств, причетних до підготовки турніру.

Але самі туристи поки що запевняють у протилежному – іноземну мову хоча б на розмовному рівні знають серед персоналу із обслуговування та міліціонерів одиниці, повідомляє Радіо Свобода.

На столичному вокзалі за цілу ніч не знайшлося жодної людини, яка б допомогла британці знайти обмін валют, обурюється депутат від фракції БЮТ Віктор Уколов. Коли ж він сам запропонував їй допомогу, жінка здивувалася і сказала «яке щастя, що виговорите англійською мовою!».

«Це була абсолютно замерзла жінка, вона приїхала вночі, а люди, що мали її зустріти, зустрічали її аж о 9 ранку. У неї були фунти та євро, на вокзалі є нічний обмін валют, але ані вказівників англійською, ані людей зі знанням мови, які б допомогли знайти його. Я дав їй 20 гривень, ми підійшли до бармена, вона в нього попросила води, а він на неї дивився, як баран на нові ворота. Це проблема такого рівня, що це буде формувати імідж нашої держави. Люди не зможуть спілкуватися на елементарні теми з туристами, то ж ті сюди вже ніколи не повернуться!», – розповів Віктор Уколов.

Директор турніру УЄФА Євро-2012 в Україні Маркіян Лубківський не вважає, що недостатнє знання іноземної мови стане під час чемпіонату великою проблемою. Крім того, спілкуватися з українцями вболівальникам допомагатимуть волонтери та представники поліції інших країн, зазначив у коментарі Радіо Свобода Лубківський.

Чим буде компенсуватися мовне питання

«Мову можна вивчити, але тут важливі ще інші фактори – доброзичливість, бажання допомоги. Я думаю це більш важливі елементи спілкування і наших правоохоронців, і працівників медичної сфери. Певна частина правоохоронців буде готова надати допомогу, щоб зрозуміти побажання вболівальника. Для мене видається головним питання, яке потрібно вирішити, це бажання допомогти. Саме цим буде компенсуватися мовне питання», – каже Маркіян Лубківський.

Прогалини в знаннях мов доведеться чимось компенсувати, говорить Олександра Бірук, координатор волонтерського руху «Євро-патруль», який перевіряє стан підготовки України до чемпіонату. Волонтери проводили рейд в аеропортах та вокзалах міст, що приймають Євро. І висновки невтішні.

«Наприклад, Червоний хрест розташований на вулиці Інститутській 24/7. Якщо ви знаходитися за 1 вулицю звідтіля, Верховна Вада, Кабмін поруч. Ти йдеш, підходиш до міліціонера і просто питаєш англійською мовою, вибачте, де ця вулиця, цей номер? Він просто стоїть, в нього такі очі великі! По-перше, він не знає, як це сказати англійською, по-друге, він може не знати, де це розташоване!», – зауважує Олександра Бірук.

За висновками дослідження «Євро-патруля», найбільш комфортно уболівальники почуватимуться в аеропорту «Бориспіль». Друге місце в рейтингу посіла вулиця Хрещатик, в основному завдяки комерційним структурам, персонал яких володіє англійською.

За офіційними даними, на чемпіонат з футболу Євро-2012 в Україну має приїхати близько мільйона туристів.

Словники допоможуть?

До слова, як повідомляє «Голос України», працівників міліції забезпечать словничками, в яких найуживаніші англійські слова написані українськими літерами.

Незважаючи на те, що правоохоронці відвідували курси, спілкуватися іноземною мовою їм складно. Вважається, що за допомогою таких словників-чернеток на запитання іноземних гостей відповісти буде легше...

1 грудня

Інші дати
День працівників прокуратури
Указом Президента України від 02.11.2000 року встановлено професійне свято - День працівників прокуратури - 1 грудня.
Розгорнути
Народився Микола Леонтович
(1877, с.Монастирок, Вінницька область - 1921) – український композитор, хоровий диригент, Його обробка для хору народної пісні «Щедрик» відома у всьому світі як різдвяна колядка «Carol of the Bells».
Розгорнути
Народився Платон Воронько
(1913, с. Чернеччина, Сумська область – 1988) – український письменник, публіцист. Автор поетичної збірки «Повінь».
«У моєї доні Оченята сонні, Рученьки, Мов з вати, Доня Хоче спати... Ніч прийшла Тихенька, Спи, Моя маленька...» (Платон Воронько)
Розгорнути
Народився Платон Майборода
(1918, с.Пелехівщина, Полтавська область – 1989) –український композитор, автор численних пісень і хорів, обробок народних пісень ( «Пісня про рушник», «Якщо ти любиш», «Ми підем де трави похилі», «Київський вальс»).
А чи ранньою, чи пізньою, Як цвістимуть всі сади, Я прийду до тебе піснею, Тільки прагни, тільки жди…(Платон Майборода)
Розгорнути
Народився Георгій Майборода
(1913, с. Пелехівщина Полтавської обл. - 1992) - український композитор. Автор багатьох опер, симфоній, концертів для голосу з оркестром, для скрипки з оркестром, симфонічних варіацій для віолончелі з оркестром, хорів, романсів.
Розгорнути