chrome firefox opera safari iexplorer

Архів Ейнштейна виклали в інтернет

20 березня 2012 о 16:12

Єврейський університет в Єрусалимі разом з Прінстонським університетом і Каліфорнійським технологічним інститутом повідомляють про реалізацію чергової стадії проекту з публікації спадщини Альберта Ейнштейна: в інтернеті розміщено його архів, пише у блозі на сайті The Los Angeles Times Еммі Хаббард.

Мова йде приблизно про 80 тис. одиниць зберігання, які дісталися університету за заповітом Ейнштейна. Всі вони розподілені за категоріями і забезпечені перехресними посиланнями.

Документи стосуються не тільки науки. Так, із них можна дізнатися, що Ейнштейна хвилював конфлікт арабів і євреїв.

Зберігся датований 1929 роком лист до редакції арабської газети: видатний фізик пропонував створити «таємну раду» представників обох протиборчих сторін, яка регулярно збиралася б на засідання і обговорювала спільні питання, повідомляє видання.

Архів зачіпає і особисте життя вченого. Зокрема, у відкритому доступі опинилося листування Ейнштейна з коханками і листівка, відправлена хворій матері, а також послання, в якому обговорюється його зачіска.

«Я бачила ваше зображення. Думаю, вам потрібно постригтися, тоді ви будете краще виглядати», — написала автору теорії відносності 6-річна дівчинка.

10 вересня

Інші дати
Народився Олександр Довженко
(1894 – 1956) – видатний український письменник, кінорежисер, кінодраматург, художник, класик світового кінематографу.
«Боже, як багато у світі краси! Яке небо! А Дніпро синій-синій, чистий. Брате мій Дніпре, батько мій дорогий і прекрасний» (О. Довженко)
Розгорнути
Народився Олександр Палладін
(1885 - 1972) — український біохімік. Президент Академії наук Української РСР (1946—1962), академік АН УРСР і АН СРСР. Засновник української школи біохіміків.
Розгорнути
День пам’яті Івана Григоровича-Барського
(1713 – 1791), найвидатніший архітектор українського бароко.
"Трудившийся в разных строениях, воду привел в различные места в города сем от различных источников с-под гор, а потом строил каменные церкви, колокольни и покои. Первую церковь зделав у Кирилловском монастыре, з зводницею и брамою, и погребами, церковь Покровскую и Набережно-Никольскую; у Козельце церковь штукатурнею украшал и тынковал, и колокольню вновь построил, у Золотоношском Красногорском монастыре церковь, колокольню у Петропавловськом монастыре, у Соборно-Успенском соборе с церквою. Ещё магазин городской и гостинной дом, жилые покои Греческому монастирю и Юрию Дранчеву…"
Розгорнути