chrome firefox opera safari iexplorer

Киян запевняють, що дамба столичної ГЕС не прорве

01 березня 2012 о 09:18

Київська гідроелектростанція не загрожує столиці та її дамба не постраждає в результаті танення криги на Київському водосховищі, заявив гендиректор публічного акціонерного товариства Укргідроенерго Ігор Сирота.

Сирота заявив, що компанія має намір інформувати і фахівців, і громадськість про технічний стан гідроспоруд, які вона обслуговує. «Всі наші гідроспоруди перебувають в надійному технічному стані», — заявив він.

Він зазначив, що в 2010 році товщина криги на Київському водосховищі сягала 70-80 см. На сьогоднішній день товщина криги 32 см. «Якщо брати аналіз 2010 і 2011 років, то на сьогоднішній день немає абсолютно ніяких причин для хвилювань», — заявив фахівець . За його словами, критична маса криги повинна бути в десятки разів більшою.

Сирота також запевнив, що пропускна здатність греблі Київської ГЕС розрахована на 17-18 тисяч м. куб. «Цей параметр при проектуванні було піднято максимально. Фактично такий паводок може відбутися один раз на тисячу років», — додав Сирота.

Він також спростував інформацію про те, що в дамбі Київської ГЕС з'явилися тріщини. «На нашій дамбі є температурні шви, в яких стоять датчики, які постійно моніторять технічний стан наших споруд», — наголосив він, припустивши, що «хтось випадково вважає ці датчики тріщинами».

Нагадаємо, Міністерство з питань надзвичайних ситуацій відкидає прорив греблі Київської гідроелектростанції через паводки. «Дамби працюють в нормальному режимі, немає жодних підстав вважати, що є загроза прориву», — запевнили в МНС.

Розділи: Суспільство

12 жовтня

Інші дати
Народився Роман Кондратенко
(1857, м. Тбілісі - 1904) - командуючий обороною Порт-Артура у російсько-японській війні. Походив з українських козаків з Катеринослава. Під керівництвом Кондратенка були розроблені і вперше застосовані ручні гранати, міномети та електризовані загородження.
Розгорнути
День пам’яті Герасима Смотрицького
(? – 1594) – релігійного, освітнього і культурного діяча, поет і письменника-полеміста. Перший ректор Острозької школи (академії). Керував редакторською працею у процесі видання Острозької Біблії (1581), написав до неї віршований текст і обидві передмови. Автор полемічної праці «Ключ царства небесного».
Розгорнути