chrome firefox opera safari iexplorer

В Угорщині розпочали святкування Шевченківських днів

23 березня 2012 о 15:37

З 23 по 25 березня цього року в Угорській Республіці відбудуться урочисті заходи з нагоди святкування Шевченківських днів в Угорщині та 20-ї річниці відкриття в Угорщині Посольства України, повідомляє сайт Мінкульту.

На запрошення Державного самоврядування українців Угорщини та Посольства України в Угорській Республіці Міністерством культури України делеговано до Угорської Республіки для участі в урочистостях артистів Національної заслуженої капели бандуристів України ім. Г.І.Майбороди.

Планом заходів передбачено виступи колективу з України у містах Сегед, Будапешт та Варпалота. Широке коло глядачів з числа закордонних українців та численних гостей зможе познайомитись з українським національним пісенно-музичним мистецтвом та виконавською майстерністю українських артистів.

У програмах виступів колективу звучатимуть пісні на слова Тараса Шевченка, твори класиків вітчизняної хорової та інструментальної музики, а також сучасних авторів.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути