chrome firefox opera safari iexplorer

В Угорщині розпочали святкування Шевченківських днів

23 березня 2012 о 15:37

З 23 по 25 березня цього року в Угорській Республіці відбудуться урочисті заходи з нагоди святкування Шевченківських днів в Угорщині та 20-ї річниці відкриття в Угорщині Посольства України, повідомляє сайт Мінкульту.

На запрошення Державного самоврядування українців Угорщини та Посольства України в Угорській Республіці Міністерством культури України делеговано до Угорської Республіки для участі в урочистостях артистів Національної заслуженої капели бандуристів України ім. Г.І.Майбороди.

Планом заходів передбачено виступи колективу з України у містах Сегед, Будапешт та Варпалота. Широке коло глядачів з числа закордонних українців та численних гостей зможе познайомитись з українським національним пісенно-музичним мистецтвом та виконавською майстерністю українських артистів.

У програмах виступів колективу звучатимуть пісні на слова Тараса Шевченка, твори класиків вітчизняної хорової та інструментальної музики, а також сучасних авторів.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути