chrome firefox opera safari iexplorer

Завод «Магарач» рятує колекцію вин від «дачі Януковича»

17 березня 2012 о 14:32

Національний інститут вина і винограду «Магарач» перенесе унікальну колекцію вин із селища Відрадний, де розташоване Південнобережне відділення «Магарача», в Лівадію.

Як повідомив ZN.UA заступник директора інституту «Магарач» Віктор Загоруйко, колекцію треба рятувати: внаслідок бурхливого будівництва, яке ведеться поруч з винними погребами, в стінах пішли тріщини.

«Ви бачили ці тріщини, які пішли після будівельних робіт? Вони є. І сьогодні, якщо є така можливість і хороші льохи в межах тієї ж таки Ялти, щоб закласти цю колекцію, потрібно перекласти і врятувати її», — зазначив Загоруйко.

Як повідомляє кореспондент ZN.UA, біля підніжжя схилу, де вже майже 200 років стоїть винзавод з підвалами, розташована одна велика споруда — «Пансіонат сімейного типу», в народі — «Чайний будиночок» або «дача Януковича».

Самого Віктора Януковича, кажуть мешканці Відрадного, з тих пір, як став президентом, тут не було: «От коли був прем’єром — так, тоді охорона по всіх кущах і на території заводу була. А зараз, кажуть, тільки старший син іноді буває. Але теж незатишно — камери по всьому периметру вілли, стежать за кожним твоїм кроком».

Віллу зведено на місці старої ампелографічної колекції «Магарача». Виноградник розкорчували і збиралися садити новий, але президія Академії аграрних наук вирішила по-іншому і дала згоду на вилучення цієї ділянки з передачею в оренду під забудову.

2003 року уряд Криму передав її в оренду на 49 років «Міжрегіональному промисловому союзу» під протекторатом тоді ще правої руки В.Януковича і куратора Криму Антона Пригодського.

У 2008 року уряд Криму задовольняє звернення МПС про розірвання договорів оренди на обидві ділянки загальною площею 2,05 га і передає їх ТОВ «Пансіонат сімейного типу».Засновниками ТОВ є структури, близькі до сина президента Олександра Януковича.

Розділи: Суспільство

14 жовтня

Інші дати
Віктор Баранов
1950 – український поет, прозаїк, перекладач. Автор численних поетичних збірок, повістей та романів. Лауреат літературних премій імені Є. Плужника та О. Гірника.
 
Розгорнути
Народився Лесь Сердюк
(1940, м. Харків - 2010) - український актор. Знявся  в понад 90 фільмах ("Загибель ескадри", "Як гартувалася сталь", "Батальйони просять вогню", "Гетьманські клейноди", "Мамай", "Тарас Бульба").
Розгорнути
Народилася Раїса Кириченко (Корж)
(1943,  с. Землянки Полтавської області - 2005) - українська співачка (мецо-сопрано), народна артистка УРСР. Лауреат державної премії України ім. Т. Г. Шевченка. Кращі пісні: "Чураївна", "Козачка", "Стремено", "Жіноча доля", "Мамина вишня".
Знову наснилось дитинство, Тепле, як гарна весна. Вишня вдіглася в намисто,Мама щаслива й сумна. Там за село проводжала Долю мою молоду... Щедро мені щебетала Мамина вишня в саду. (Слова Дмитра Луценка, музика Анатолія Пашкевича)
Розгорнути
Покрова Пресвятої Богородиці
Відзначення свята Покрови має дуже глибоку історію в Україні. Хоча свято було впроваджене ще з часів хрещення Русі, особливе шанування Покрови Богородиці починається з 12 століття, при князі Андрії Боголюбським, який і збудував першу на Русі Покровську церкву. Покрова Пресвятої Богородиці була одним з найголовніших свят запорозьких козаків, котрі будували багато однойменних храмів та особливо шанували ікони Покрови.
Розгорнути
День українського козацтва
Гей, на горі там женці жнуть, А попід горою, яром, долиною Козаки йдуть. Гей, долиною, гей, Широкою козаки йдуть... (Українська народна пісня)
Розгорнути