chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні протестують через перехід газет на російську мову

26 квітня 2012 о 09:14

Кременчуцька міська організація Національної спілки журналістів України Полтавської області висловлює свій протест проти видання газети міської ради «Вісник Кременчука» російською мовою.

Про це УНІАН повідомили у секретаріаті міської організації НСЖУ.

Згідно з повідомленням, у минулому номері газети від 16 квітня цього року новини міста і регіону на перших сторінках видання, вперше за багато років існування видання, були надруковані російською мовою.

"Разом з тим варто пригадати, що від дня заснування газети, офіційне видання міськради видавалося державною — українською мовою, — говориться в заяві кременчуцьких журналістів. — Перехід офіційного видання на російську мову може викликати негативні явища в суспільстві, дестабілізацію політичної ситуації в місті».

Журналісти наголошують, що в свідоцтві про державну реєстрацію друкованих ЗМІ газета «Вісник Кременчука» зареєстрована як україномовне видання.

Кременчуцька міська організація Національної спілки журналістів України звернулася до мера Кременчука Олега Бабаєва, прокурора міста Тимофія Кодоле та інших посадовців з проханням вжити необхідних заходів і припинити це порушення.

Газета Кременчуцької міськради «Вісник Кременчука» видається накладом 5000 примірників.

Розділи: Суспільство

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути