chrome firefox opera safari iexplorer

Влада знову обіцяє українцям дешеві ліки

18 квітня 2012 о 12:51

Прем'єр Микола Азаров прогнозує, що після введення референтного ціноутворення деякі види ліків можуть подешевшати в 2 рази.

Про це він сказав, відкриваючи засідання уряду.

Крім того, з його слів, уряд має намір впровадити механізм часткової компенсації вартості на соціальні види медикаментів.

«У результаті вартість ліків для населення повинна знизитися від 20% до 2 разів», — заявив Азаров.

Прем'єр нагадав, що Мінохорони здоров’я буде реалізовувати пілотний проект за референтними цінами для хворих гіпертонією й зазначив, що протягом тижня відомство повинне розробити всі необхідні для цього механізми й провести консультації з учасниками фармацевтичного ринку.

Також Азаров заявив, що більшість ліків повинні продаватися за рецептами й призначенням лікаря. З його слів, нині 85% ліків українці купують без призначення лікаря, орієнтуючись на поради знайомих і рекламу.

«Тобто країна охоплена самолікуванням, але вже давно встановлено, що сприйняття лікарського засобу досить індивідуально, і при тій же самій хворобі одному пацієнтові препарат допомагає, а іншому — ні. Потрібно кваліфіковане рішення лікаря про те, що саме призначити хворому. Тому призначати ліки, особливо у важких випадках, повинні тільки лікарі», — сказав Азаров.

При цьому прем'єр зазначив, що за теперішньої ситуації не дивно, що до 70% хворих скаржаться на те, що ліки не діють.

«Наші громадяни сьогодні витрачають на ліки більше 20 млрд гривень щорічно. Виходить, 2/3 цієї суми витрачається даремно, на профанацію лікування. Тобто стоїть завдання впровадити європейську практику, коли ліки, за винятком найелементарніших, продаються тільки за рецептами», — підкреслив Азаров.

Він також заявив, що великі фармацевтичні компанії «огорнули мереживом маркетингу» лікарні й поліклініки, і пацієнтам часто нав'язують дорогі імпортні препарати, які насправді мають дешевші вітчизняні аналоги.

У зв'язку з цим прем'єр впевнений, що необхідно впровадити такі регламенти й протоколи, які б зобов'язували лікарів адекватно призначати ліки й об'єктивно інформувати пацієнтів про їхній можливий вибір.

Як повідомляли Ukranews, у грудні 2011 року Верховна Рада заборонила рекламу ліків, застосування й відпускання яких дозволяється тільки за рецептом лікаря.

У березні Азаров доручив міністрові охорони здоров'я Раїсі Богатирьовій почати пілотний проект із впровадження референтних цін на ліки для хворих на гіпертонію та цукровий діабет із 1 травня.

Мінохорони здоров’я має намір впровадити анулювання ліцензій для аптек, які реалізують ліки з націнкою, що перевищує встановлену державою.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути