chrome firefox opera safari iexplorer

На могилі Франка 28 травня – панахида до Днів пам’яті за Каменярем

23 травня 2012 о 16:07

28 травня на Львівщині розпочинають відзначати 96-ті роковини від дня смерті Івана Франка. З цієї нагоди відбудуться Дні пам’яті, які розпочнуться із панахиди на могилі Каменяра.

Початок о 16.00 год., повідомляє ZIK.

Панахида на могилі Івана Франка буде за участю отця Сергія Олійнічука з церкви Святої Софії та хору «Благовіст» церкви святого архистратига Михаїла (диригент – Володимир Вівчарик).

Слово про Івана Франка матиме голова Західного наукового центру НАН України, академік НАН України Зіновій Назарчук.

У вшануванні пам’яті візьмуть участь:

  • заслужений артист України Юрій Брилинський,
  • народний артист України Святослав Максимчук,
  • заслужений діяч мистецтв України Петро Зозуляк,
  • студент Львівської національної музичної академії ім.М.Лисенка, лауреат Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів Богодар Баглай (бандура)
  • хор кафедри музичного мистецтва факультету культури і мистецтв Національного університету імені Івана Франка (художній керівник і диригент – старший викладач кафедри Марія Камінська).

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути