Чемпіонат України з автозвуку влаштували у Луганську. Обирали на ньому — найгучнішу автівку. Власники двадцяти двох автомобілів показували можливості своїх залізних коней — протягом 30 секунд вмикали музичне устаткування на повну гучність.
Михайла Свиткіна прийшли підтримати друзі. У найвідповідальнішу хвилину, під час вимірювання рівня гучності автівки — підтримують герметичність кузова. Так зберігають три четвертих децибела, які впливають на кінцевий результат.
Михайло Свиткін, учасник змагань з автозвуку: "Как будто что-то вибрирует, ты голову положил - и у тебя вся голова вибрирует. Машину я модернизирую в течении года, постоянко меняю компоненты, если все сложить – провода, усилители – денег ушло 200 тысяч".
Змагаються у якості звуку у кількох видах. Усе залежить від кількості переробок в автомобілі, числа саб-вуферів та підсилювачів.
Андрій Волинський, організатор змагань з автозвуку: "Замєри звукового тиску роблять із закритими дверима. Не дуже приємно, якщо 160 децибел чути. За новими правилами, якщо звук перевищує 150 децибел — люди не можуть знаходитись в машині".
Щоби з'ясувати, у якій з машині музика найгучніша — усі водії отримали компакт-диски з однаковим записом. На півхвилини учасники вмикають магнітоли на повну потужність. Прилади вимірюють рівень шуму і виводять показники на екран.
Олег Кузьменко, суддя змагань: "Есть прибор, придумали американцы. Он устанавливается в спеціально обозначенном месте – 30 см от правой стойки и 10 см от торпеды на лобовое стекло. В автомобиле, в котором превышает звуковое давление 170 децибел — может вылететь лобовое стекло".
Переможці змагань з авто-звуку отримали кубки і призи — шумоізоляцію та автомобільні динаміки.