chrome firefox opera safari iexplorer

Відтепер довічне ув’язнення можна замінити позбавленням волі на 25 років

31 жовтня 2012 о 09:42

Міністерство юстиції затвердило нову редакцію Порядку подання до Адміністрації Президента України матеріалів про помилування. Згідно зі змінами, довічне позбавлення волі може бути замінене на позбавлення волі на термін не менше як 25 років.

Про це повідомляє офіційний сайт Міністерства юстиції.

Слід зазначити, що відтепер клопотання про помилування ув’язнені можуть подати до набрання вироком законної сили та до прийняття рішення Верховним Судом України у випадку розгляду кримінальної справи в касаційному порядку.

Крім того, згідно з новим порядком, засудженим, які звертаються з клопотанням про помилування, не можуть відмовити в прийнятті та розгляді таких клопотань.

Якщо до того довічно ув’язнені могли подавати клопотання після 20 років відбування покарання, то тепер у них немає обмежень у часі.

Крім того, згідно з новим порядком, клопотання про помилування оформляється засудженим власноруч у довільній формі і подається через адміністрацію установи виконання покарань. У характеристиці засудженого відображаються лише відомості про заохочення та стягнення за весь період тримання особи в установі, її поведінку за період відбування покарання, ставлення до праці із викладеною думкою адміністрації, а також думка спостережної комісії або служби у справах дітей про доцільність помилування. Інші документи додаються в разі, якщо вони мають значення для розгляду питання про застосування помилування.

Відповідний наказ підписав Міністр юстиції Олександр Лавринович. Він набрав чинності 26 жовтня.

Джерело: ZIK
Розділи: Суспільство

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути