chrome firefox opera safari iexplorer

Необхідно провести термінові громадські слухання про стан музейної справи в Україні

08 листопада 2012 о 12:57

Така ініціатива прозвучала на всеукраїнському історико-культурологічному форумі «Сікорські читання», поінформував Микола Томенко.

На його думку, те, що протягом останніх двох років відбувається у музейній сфері України можна назвати цілеспрямованою політикою руйнування її історичних та культурних скарбів.

За словами Віце-спікера,  з одного боку це руйнування пов’язане зі знищенням професійного та наукового потенціалу тих людей, які сьогодні працюють в музейній сфері України, а з іншого — це відбувається в контексті передачі музеїв і музейних приміщень церкві та іншим організаціям, а також в контексті не дуже дбайливого ставлення до цінних музейних експонатів.

«Доктрина, проголошена владою, спрямована замінити фахових музейників на так званих менеджерів або, як я їх називаю, заробітчан на музеях. Вона призвела до того, що в абсолютній більшості національних заповідників відбуваються або конфлікти, або тотальне скорочення фахових працівників і їх перетворюють на місця для гулянок чиновників та торгівлі», — заявив Микола Томенко.

Водночас Микола Томенко наголосив, що це не лише його точка зору – це точка зору абсолютної більшості авторитетних фахівців в галузі музейної справи, а ініціатива терміново провести громадські слухання з цього питання надходить від стурбованих експертів музейної справи та небайдужої громадськості з метою зупинити  комерціалізацію галузі.

«Складається враження, що багато так званих менеджерів на чолі  українських національних заповідників та музеїв купили собі посади і намагаються оперативно повернути вкладені кошти за їх рахунок», — резюмував Віце-спікер.

За інформацією прес-служби М. Томенка

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути