chrome firefox opera safari iexplorer

Вифлеємський вогонь миру пластуни вп’ятнадцяте привезуть в Україну

11 грудня 2012 о 14:21

15 грудня у Відні стартує міжнародна скаутська акція «Вифлеємський вогонь миру», суть якої полягає в тому, що скаути з різних країн світу розповсюджують щороку напередодні Різдва Вогонь з Вифлеєму як символ миру, добра та Різдвяного настрою.

Цього року Вифлеємський вогонь миру був запалений, незважаючи на складну ситуацію на Близькому Сході, та доставлений до Австрії у спеціальному контейнері. А вже в цю суботу, 15 грудня, на урочистій месі в одному з Віденських соборів відбудеться офіційна передача Вифлеємського вогню делегаціям скаутів із різних країн.

На цій передачі буде також і делегація з України, до складу якої входитимуть майже 30 пластунів із різних міст України.

Акцію традиційно благословили та підтримали чотири українські церкви – Українська православна церква Київського патріархату, Українська автокефальна православна церква, Українська греко-католицька церква та Українська римо-католицька церква. Тож усі охочі зможуть запалити власну свічку в цих церквах.

Окрім передання Вифлеємського вогню церквам, пластуни також поширюватимуть його серед тих, хто святкуватиме Різдво поза своїм домом – у лікарнях, притулках, дитячих будинках, будинках престарілих, військових частинах тощо.

«Вифлеємський вогонь миру – це, перш за все, соціальна акція. Головне завдання, яке ми ставимо перед собою щороку, привозячи Вогонь з Вифлеєму до України – це донести його до якнайбільшого числа українців, щоб кожен напередодні Різдва отримав частинку тепла з місця народження Ісуса Христа. Тому закликаємо всіх долучатися до цієї благородної місії», – зазначив координатор акції пластун Іван Спринь.

Нагадаємо, акцію «Вифлеємський вогонь миру» заснувала ще 1988 року Австрійська телерадіокомпанія як благодійний вчинок: донести світло з місця народження Ісуса Христа тим, хто святкує Різдво поза домівкою. Того ж року ініціативу підхопили скаути Відня, а згодом і скаути інших країн.

В Україні пластуни розповсюджують Вифлеємський вогонь теж з 1998 року, тож цього року акція відбуватиметься вже вп’ятнадцяте.

Джерело: ZIK
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути