chrome firefox opera safari iexplorer

Українець переміг на міжнародному гумористичному конкурсі в Болгарії

08 січня 2013 о 10:22

Український письменник Михайло Прудник став переможцем міжнародного гумористичного конкурсу «Алеко» за 2012 рік, що проводиться в Болгарії.

Про це повідомили з Міжнародного фонду «Алеко Константінов», який спільно з громадою Свіщова і гумористичною газетою «Стиршел» ( «Шершень») проводять конкурс на краще гумористичне оповідання, передає власний кореспондент УКРІНФОРМу в Болгарії.

"Український письменник Михайло Прудник — переможець міжнародного гумористичного конкурсу «Алеко» за 2012 рік. Авторитетна нагорода йому присуджена за розповідь «Не давайте нам поради!», — говориться в повідомленні фонду.

На конкурс надійшло 98 творів 78 авторів з 20 країн. Серед них Україна, Росія, Бразилія, Хорватія, Сербія, Китай, США, Білорусь, Македонія, Вірменія, Болгарія. Твори оцінювалися членами журі, в яке увійшли професор Симеон Янєв (голова), головний редактор газети «Стиршел» Михаїл Вешим, голова фонду «Сатирик» Йордан Попов, представники громади Свіщов і Міжнародного фонду «Алеко Константінов» — Людмил Симеонов і Галя Константінова.

Нагородження переможця конкурсу за 2012 рік – Михайла Прудника пройде в Свіщові під час святкування 150-річчя від дня народження болгарського письменника-сатирика і організатора туристичного руху в Болгарії Алеко Константінова.

Міжнародний конкурс короткої гумористичної розповіді імені Алеко Константінова в Болгарії проводиться з 1966 року. За цей час його переможцями були відомі письменники, в тому числі Еріх Кестнер і Генріх Белль (Німеччина), Ефраїм Кішон (Ізраїль), Ерскін Колдуелл і Уїльям Сароян (США), Моріс Дрюон (Франція). Серед переможців конкурсу є і письменники з Росії, Куби, Греції, Австрії, Болгарії та інших країн.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути