chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні знову стало проблемно отримати закордонний паспорт

15 січня 2013 о 09:17

В Україні знову спостерігаються проблеми з видачею закордонних паспортів. В газету Сегодня звернулися читачі, які скаржаться, що з кінця минулого року не можуть отримати нові паспорти.

"Мені і чоловікові потрібно терміново отримати нові закордонні паспорти. Але, звернувшись в паспортний стіл Оболонського району в столиці, дізналися, що заявки на терміновий випуск там не приймають взагалі, а за звичайним оформленням (за місяць) ніяких прогнозів дати не можуть. Цитую співробітника відділення: «Може, завтра, а може, через два місяці», — цитує  Сегодня мешканку Києва.

Сім'я також звернулася за допомогою до фірм, які за певну суму готові в короткий термін допомогти отримати закордонний паспорт, однак і вони не змогли відповісти, коли можна отримати готові документи.

Сегодня звернулася до відділення Держміграційної служби (колишні ВВІРи), які з 1 січня оформляють закордонні паспорти, щоб дізнатися причину затримки. Як з'ясувало видання, проблема існує не тільки в Києві, але і в регіонах. «У нас видача закордонок гальмує. Самі не знаємо, коли зможемо видавати їх. Думаємо, це відбувається або через передачу повноважень МВС з видачі документів Міграційній службі, або через біометричні паспорти», — заявили в одному з відділень ГМС в Дніпропетровську .

Водночас, в Держміграційній службі заявили, що про проблему не чули. «У нас немає сигналів, що десь затримують видачу закордонних паспортів. Наші підрозділи працюють справно і видають вчасно документи», — заявила газеті Сегодня директор Департаменту паспортної роботи та громадянства ГМС Діна Пімахова.

У відомстві порадили всім, кому потрібен закордонний паспорт, не довіряти чуткам, а подавати документи і приходити за ним в призначений день. За правилами, паспорт через місяць повинен бути готовий. А якщо вчасно не видали документ, то потрібно скаржитися в міграційну службу за телефоном (044) 383-76-26, пише газета.

Як відомо, 1 січня почав діяти Закон Про єдиний демографічний держреєстр, що передбачає введення біометричних паспортів. Однак, як пише Сегодня, біометричні паспорти з чіпами з'являться через три місяці.

Як повідомили в МВС, до цього громадяни країни будуть отримувати документи старого зразка. За даними влади, паспорт з вбудованим чіпом, на якому в електронному вигляді буде розміщена фотографія власника та інша інформація (наприклад, відбитки пальців), неможливо підробити.

Закордонний паспорт залишиться таким же, як зараз, лише в обкладинку вмонтують електронний чіп. При цьому внутрішній паспорт перетвориться на пластикову картку, а свідоцтва про народження скасують, оскільки замість них немовляті будуть видавати такий же паспорт, як і дорослому, терміном на десять років.

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути