chrome firefox opera safari iexplorer

8 травня у Львові оголосили Днем скорботи

25 квітня 2013 о 13:05

Депутати Львівської міськради на сесії 25 квітня прийняли ухвалу, якою оголосили 8 травня у Львові Днем скорботи і вшанувати пам’яті жертв тоталітарних режимів та жертв Другої світової війни.

Це рішення підтримали 75 обранців, пише ZIK.

Як зауважив голова комісії депутатської діяльності та законності Любомир Мельничук, у всій Європі 8 травня відзначають День жалоби за мільйонами, які загинули під час протистояння двох тоталітарних режимів. Тому, з його слів, буде доцільно, якщо і європейське місто Львів проголосить 8 травня Днем скорботи і вшанувати пам’яті жертв тоталітарних режимів та жертв Другої світової війни.

Депутати цю ухвалу підтримали. Відповідно до неї, цього дня у Львові мають щорічно вивішувати державні прапори з траурними стрічками, також не проводити розважальних заходів.

Рішення прийняли з редакційними правками, оскільки, зі слів мера Андрія Садового, потрібно ще синхронізувати цю ухвалу з тими подіями, які відбуваються в інших європейських містах. А в цілому текст ухвали підготовлений, зауважив мер.

Розділи: Суспільство

8 листопада

Інші дати
Народився Дмитро Байда-Суховій
(1882, с. Нагірне, Полтавська область – 1974) – український актор, режисер, бандурист, збирач і пропагандист українських народних пісень, один із засновників українського кіно. На початку 1910-х років одним з перших в Україні почав фільмувати театральні постановки, створивши популярні на той час фільми "Кума Хвеська" (1910), "Жидівка-вихрестка" (1911), "Змія підколодна" (1911), "Сватання на вечорницях" (1911), "Три кохання в мішках" (1911), "Навкруги зрада" (1912), "Шельменко-денщик", "Запорізький скарб" (1912), "Спіть, орли бойові" (1914). Німі картини озвучувалися прямо під час показу глядачам – музикою, шумами й акторами, які за екраном дублювали самі себе. Крім того, Дмитро Байда-Суховій акомпанував своїм стрічкам грою на бандурі.
Розгорнути
Народився Африкан Криштофович
(1885, с. Криштоповка, Харківська область – 1953) – вчений геолог, палеоботанік, засновник радянської палеоботанічної школи.
Розгорнути
Народився Олесь Досвітній
(Олександр Скрипаль-Міщенко) (1891, м. Вовчанськ, Харківська область - 1934) - українського письменника. Один з організаторів Ялтинської і Одеської кінофабрик. Автор оповідань та повістей: «Алай», «Гюлле», «Нотатки мандрівника», «На плавнях», «Піймав», «Постаті», «Сірко», «На той бік», «Новели»; романів «Американці», «Хто», «Нас було троє», «Кварцит».
Розгорнути