chrome firefox opera safari iexplorer

До календаря обов’язкових щеплень внесуть ще одну вакцинацію

25 квітня 2013 о 15:43

Перелік обов'язкових щеплень буде поповнено вакцинацією проти папіломавірусу людини, який викликає захворювання на рак шийки матки.

Про це заявила міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова під час відкритої лекції «Імунопрофілактика як спосіб зміцнення національної безпеки держави», повідомляє прес-служба відомства.

«Щоденно в Україні помирає шість жінок від раку шийки матки. Останні дослідження вчених свідчать про те, що захворювання викликає папіломавірус людини. Це стовідсотково доведені дані», — сказала Міністр.

За словами Раїси Богатирьової, ті країни, які в програмах імунопрофілактики звернули увагу на обов'язкове щеплення вакциною проти папіломавірусу людини, знизили рівень захворюваності на рак шийки матки у жінок молодого віку.

Тому в Україні до календаря щеплень також додадуть вакцину проти папіломавірусу людини.

Водночас Богатирьова додала, що навіть в разі нестачі коштів на забезпечення стовідсоткової вакцинації проти папіломавірусу необхідно все одно роз'яснювати людям, що таку вакцину можна купити, для того щоб уникнути ризику цього онкологічного захворювання.

22 квітня

Інші дати
22 квітня відзначають:
  • Всесвітній день Матері-Землі (Міжнародний день Землі).
Розгорнути
Народився Анатолій Михайленко
(1939, хутір Комуна Полтавської обл. - 2007) - український письменнник, журналіст, видавець. Автор більше 30 книжок художньої прози й публіцистики, зокрема "Оливкова гілка з Рима", "Кленовий лист з Канади", "Пливе мій човен. Запах полину", "Заки море перелечу".
Розгорнути
Народився Євген Сагайдачний
(1886, м.Херсон – 1961) – український маляр, декоратор і педагог. Автор численних акварелей з гуцульського життя, залишив по собі велику колекцію народного, зокрема гуцульського, мистецтва.
Розгорнути
Народився Євген Козак
(1907, с. Колодне, Львівська область – 1988) – український композитор, диригент, педагог. Автор театралізованого концерту «Буковинське весілля», хорових пісень "Вівчарик", "Україно моя", "Думи мої", «Вітер з полонини», "Зелень кленова, вулиці Львова", обробок українських народних пісень, пісень на слова Т.Шевченка.
Ой, вічарику-вівчарю, Ти жени свою отару З гір високих, з полонини У широкую долину. Сядь зі мною в просінь світа, Заграй мені на трембіті, Розкажи мені - чи любиш? Чом до серця не голубиш? (Українська народна пісня)
Розгорнути

Новини Дивитися всі