chrome firefox opera safari iexplorer

Два храми Московського патріархату почали правити службу Божу державною мовою

26 квітня 2013 о 11:07

Правити службу Божу не церковнослов’янською, а українською мовою вирiшили церкви УПЦ МП у чотирьох селах Монастирищенського району на Черкащині — Дібрівцях, Тарнаві, Халаїдовому та Терлиці.

З таким проханням звернулися до владики Уманського і Звенигородського Пантелеймона мiсцевi мешканцi. Під зверненням підписалися майже півтори сотні вірян, пише Україна молода.

Як розповідає настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці в Халаїдовому Микола Богуславський, богослужіння українською мовою Синод єпископів України дозволив ще 93 роки тому, за царя, у тих храмах, де цього бажає більшість прихожан. Він зізнається, що півроку вчив читати тексти українською так, «щоб вони звучали».

Якщо громада виявила таке бажання, то все, що вкладається у слово «розумність», не забороняється. У найбільшому на Черкащині Свято–Михайлівському кафедральному соборі Євангеліє й акафіст ми спочатку читаємо слов’янською, а потім українською. Служимо Богові на зрозумілій нам мові!» — пояснює «УМ» владика Черкаський та Канівський Софроній.

До речі, владику Черкаського та Канівського Софронія називають лідером «проукраїнського крила» в УПЦ МП.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути