chrome firefox opera safari iexplorer

Ізоляція від суспільства підвищує рівень смертності

22 квітня 2013 о 15:35

Вчені з Китаю з'ясували, що ізоляція від суспільства веде до підвищення рівня смертності, пише MIT Technology Review.

Вчені проводили експеримент, досліджуючи соціальні зв'язки вогняних мурах та мух-строкатокрилок. Автори спостерігали, як швидко вмирають особини, якщо їх ізолювати від колонії.

Як з'ясувалося, мурахи і мухи, що залишилися без спілкування з родичами, гинули значно швидше, ніж соціалізовані комахи.

Причому, мухи гинули у випадку самотності у десять разів рідше, ніж мурашки. Це, на думку вчених, говорить про більш міцні соціальні зв'язки у мурашиних спільнотах.

Це підтвердилося у багаторазових експериментах із поправкою на кількість комах, які гинули відразу після ізоляції від колонії.

У своїй роботі дослідники також призводять порівняльний аналіз смертності серед людей, оцінивши середню тривалість життя неодружених та вдівців. З'ясувалося, що підвищена смертність найбільш характерна для молодих вдівців, що вчені пояснюють сильною прив’язаністю між молодими людьми.

З віком, як підсумовують автори роботи, міцність соціальних зв'язків у шлюбі слабшає і не так сильно впливає на людину.

За результатами експериментів вченим вдалося скласти рейтинг міцності зв'язків, у який також потрапили дані більш ранніх досліджень спільнот бджіл. Рейтинг виглядає наступним чином (від слабких зв'язків до сильних): мухи-строкатокрилки; мурахи за відсутності матки; мурахи у присутності матки; одружені чоловіки старше 50 років; одружені чоловіки молодше 30 років; бджоли.

Зазначимо, що у січні цього року в геномі південноамериканських вогняних мурашок знайшли особливий «суперген» із 600 ділянок ДНК, який визначає їхню соціальну поведінку.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути