chrome firefox opera safari iexplorer

Оцінка житла стане вдвічі дорожчою

19 квітня 2013 о 17:42

Держава не залишила спроб штучно монополізувати і перерозподілити ринок оцінки майна. Треба очікувати значного зростання вартості послуг з оцінки майна.

Такі висновки роблять експерти на підставі аналізу постанови Кабінету міністрів №231 від 4 березня 2013 року «Деякі питання проведення оцінки з метою оподаткування, нарахування та оплати інших обов'язкових платежів, які проводяться відповідно до законодавства».

Зокрема, можна очікувати скорочення суб'єктів оціночної діяльності та значного зростання вартості послуг, розповіли експерти та представники галузі.

На думку віце-президента Ліги експертів України Андрія Гусельникова, постанова №231, що набула чинності вчора, закладає основу для штучного збільшення ємності ринку оцінки.

«За інформацією Мін'юсту, в 2012 році було здійснено 479 тисяч транзакцій з відчуження прав власності. Сюди потрапляють іпотека, купівля-продаж, міна, дарування, спадщина. На сьогоднішній день близько 300-400 гривень. Вартість послуг оцінки квартири. Це близько 200 мільйонів гривень на рік. З урахуванням того, що на ринку оцінки працює близько 10,5 тисяч суб'єктів оцінки, цифра не цікава. Якщо ж скоротимо в рази кількість компаній, залишимо 150-200, то тоді цифра, безумовно, стане цікава», — сказав Андрій Гусельников.

За його словами, з урахуванням зростання ціни при монополізації вартість послуги для одного клієнта оцінювача може досягти 800 грн. «Таким чином, ємність фінансового ринку збільшиться, як мінімум, від 400 мільйонів до 1,5 мільярда. А це вже цікаві цифри з урахуванням того, що на ринку залишиться дуже невелика кількість компаній», — стверджує експерт.

 

Джерело: Контракти
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути